Sadece Evini Bir Kuşla Paylaşanların Bileceği 11 Keyifli Detay

Evlerimizde birlikte yaşadığımız kuşlar, görüntüleriyle, sesleriyle, yetenekleriyle bizi her gün hayretten hayrete sürüklüyorlar. Hele bazı şeyler var ki daha önce bir kuşla yaşamamış bir kimsenin anlaması pek mümkün değil. Aşağıda sadece evini bir kuşla paylaşan ebeveynlerin anlayabileceği 11 keyifli detay aşağıda… Sen bunların kaç tanesini neredeyse her gün yaşıyorsun?

Sadece Evini Bir Kuşla Paylaşanların Bileceği 11 Keyifli Detay

KAFANA SÜREKLİ BİRİLERİ KAKA YAPSA DA BUNU UMURSAMAZSIN

Evini bir kuşla paylaşan herkes üzerine kuş pislediğinde bunu tamamen normal karşılaması gerektiğini biliyor demektir. Omuz, saç ya da ayakkabı fark etmez… Bir parça peçeteyle temizleyip hayatımıza devam edebiliriz.

BANYO SAATİNİ KUŞUNLA PAYLAŞMAK ZORUNDA KALIRSIN

Bir papağanla birlikte yaşıyorsan, bunların suyu çok seven hayvanlar olduğunu biliyorsundur. Bu nedenle birçok ebeveyn kendisi duşa girerken papağanını da yanına alır. Hem sudan ve zamandan tasarruf hem de aile boyu eğlence. Hele bir de karşılıklı şarkı söylemeye başlarsanız tamamdır.

KUŞUN KESİNLİKLE SENDEN DAHA İYİ BESLENİYORDUR

Pazardan ya da marketten kendin için aldığın ürünlerin kalitesine pek dikkat etmesen de kuşun için mutlaka organik, ilaçsız, doğal sebzeler ve meyveler almaya çalışırsın. Hatta onun erzağının çekmecesi ayrı bile olabilir.

Sadece Evini Bir Kuşla Paylaşanların Bileceği 11 Keyifli Detay

KUŞUNUN KAFESİ İÇİN “SARAY YAVRUSU” DENEBİLİR

Evin çok büyük olmayabilir, çok fazla misafir ağırlayacak yerin de olmayabilir. Ama kuşunun rahatı için hiçbir şeyden kaçınmadığını, ona en sağlam, kaliteli ve şık kafesi aldığını biliyoruz. Çünkü biz de aynı şeyi yapıyoruz.

AİLE ÜYELERİYLE KONUŞMAKTANSA KUŞUNLA SOHBETİ TERCİH EDERSİN

“Hıhı, evet Ayla Teyze, bu yıl bitiyor okul. Yok, henüz nişan nikah düşünmüyorum. Senin eltinin komşusunun çocuğu da ilgimi hiç çekmiyor maalesef…” Gelin itiraf edelim, hangimiz böyle bir diyalog yerine kuşumuzla muhabbet etmeyi tercih etmeyiz ki?

TELEFONLA KONUŞMAK İÇİN GARDIROBA GİRMEK ZORUNDA KALABİLİRSİN

Özellikle evden çalışıyorsan, toplantılarının kuşunun sesiyle bölünmesini önlemek için kendini gardroba ya da kilere atmışlığın çoktur. Özellikle bazı kuşlar konuşma sesine cevap verdikleri için ebeveynleri için bir “sessiz oda” zorunluluk haline gelir.

KUŞUN BİRÇOK ÇOCUKTAN DAHA FAZLA OYUNCAĞA SAHİPTİR

Kafesin her yerinde renkli, sesli, ışıltılı oyuncaklar var değil mi? Seni çok iyi anlıyoruz. Güzel bir oyuncağa kim karşı koyabilir?

Sadece Evini Bir Kuşla Paylaşanların Bileceği 11 Keyifli Detay

KUŞUN EVDEKİ HERKESTEN DAHA FAZLA İLGİ GÖRÜR

Kuşların ilgi çekmeyi seven canlılar oldukları hepimizin malumu. Hele bir de eve bir misafir filan gelirse, bütün yeteneklerini ortaya dökmek için ellerinden geleni yapar, sen aceleyle evden çıkmaya hazırlanırken avazları çıktığı kadar bağırmaya başlarlar. Mesaj mı? Çok açık: Benimle ilgilenmezsen başka hiçbir şey yapmana izin vermem.

EVDEKİ HER ŞEYİN ÜZERİNDE GAGA İZLERİ BULUNUR

Önüne geleni kemirme konusunda köpekler ve tavşanlar kötü üne sahiptir ama kuşları da yabana atmamak lazım. Mobilyalar, giysiler, ayakkabılar, çocukların oyuncakları ve daha neler neler evini bir kuşla paylaşanların da bileceği gibi kolayca bir kuşun gagasının hedefi olabilir.

KUŞUN SENDEN DAHA İYİ BİR DANSÇIDIR

Radyoda ya da televizyonda hoşuna giden bir şey çaldı mı ufaklığı kimse tutamaz. Aynı figürleri senin gösterebilmen için ise epey bir cesarete ihtiyaç vardır.

EVDE SENİ SEVGİYLE BEKLEYEN BİRİ VARDIR

Akşam evine döndüğünde kafesinde heyecanlanan, omzuna konup sana günün yorgunluğunu unutturan bir can dosta kimin ihtiyacı yok ki? Arada kafana kakasını yapıyor ama o kadarcık da olur değil mi?

Paylaşan heymypet