Ankara Kedisi Mittens Yeni Zelanda’nın Gönlünü Fethetti!

Yeni Zelanda’nın Wellington şehrinde yaşayan Mittens, şirin mi şirin bir Ankara Kedisi. Sahipleri onu şehirde gezinmesi için serbest bırakıyor. O da gittiği her yerde insan dostlarının kalbini fethederek şehrin yerel ünlülerinden biri haline gelmiş. Fotoğraf Instagram: @mittensofwellington

WELLİNGTON’UN MEŞHUR ANKARA KEDİSİ

Silvio Bruinsma, 2017 yılında Yeni Zelanda’ya taşındı. Fakat kedisinin 2020 yılının Yeni Zelandalısı ödülüne aday gösterileceğini tahmin ettiğini sanmıyoruz.  Wellington şehrinin anahtarı da takdim edilen Ankara Kedisi Mittens, hayvanseverlerin de yardımıyla oldukça eğlenceli bir hikayeye sahip.

52.000 üyeli bir Facebook fan sayfasına sahip olmak azımsanacak bir şey değil. Mittens, Wellington sokaklarında gezip tozmaya ilk başladığında, bu kadar popüler değilmiş tabi. Fakat güzelliği, şirinliği ve cana yakınlığı sayesinde gittiği her yere mutluluk götürür olmuş. Başlarda, bu büyüleyici hayvanın kaybolduğunu zannederek herkes onu polise götürüyormuş. Fakat sahibinin ve polis merkezinin yaptığı açıklamalar sayesinde, Mittens’ın özgürlüğüne karışan kalmamış. 

Fotoğraf: Instagram @mittensofwellington

ANKARA KEDİSİ MİTTENS’IN MACERALARI DİLLERE DESTAN

Ankara kedilerinin maceracı ruhlarına ve büyüleyici çekiciklerine biz aşinayız. Fakat dostumuz, Yeni Zelandalıları gafil avlamış gözüküyor. Şehirde Mittens’a rastladıklarında onun fotoğrafını çekip paylaşmak bir oyun haline gelmiş adeta. Birkaç kurala dikkat edilerek tabii… Öncelikle onun nerede olduğunu aramak veya ona eve gitmesini söylemek yasak! 

Evinden 2 kilometre kadar uzaklaşan Mittens, “Tüm Wellington’u oyun alanı haline getirdi” gibi manşetlerle gazetelere de konuk oluyor. Yine de zaman zaman durumun güvenilirliği hakkında soru işaretleri de oluşuyormuş. Mesela patili dostumuzu sahibi dışında birilerinin beslemesi yasak. O yüzden acıktığında evin yolunu tutacağından emin olmak gerek. Bir keresinde ise, Mittens bir dükkana girip içeride uyuyakalmış. İşini bitirip evine dönen dükkan sahibi, Mittens’ı unutarak kapıyı üzerine kitlemiş! Fakat Facebook grubunun da yardımıyla, Ankara Kedisi Mittens oradan hemen çıkarılmış. 

Mittens’ın Facebook hesabının yöneticisi Sam, “Mittens’ın bu kadar sevilmesinin sebeplerinden biri, şehri ele geçirmesi. Herhangi bir dükkana kafasına göre dalıp orada uyuyor veya su içiyor. Yeniliklere çok açık, sürekli etrafı keşfetmek istiyor.” diye patili dostumuzun maceraperestiliğini özetliyor.

Patili dostlarımızın bu denli sevgi görmesi bizim de yüreklerimizi sıcacık ediyor elbette. Aynı zamanda Ankara kedilerinin muhteşem karakterleri, insanları etkilemeye dünya çapında devam ediyor anlaşılan. Ankara kedisi Mittens, bu büyülü macerasını hep sürdürür umarız. 

Ünlü evcil hayvanlar, dünyayı kasıp kavuruyor bu aralar. Bir başka evcil hayvan ünlüsü Hadise ve Kaan Yıldırım’ın Benek’i hakkında yazımızı da okumadan geçme deriz!

Paylaşan heymypet