Muhabbet Kuşuna Dans Etmeyi Nasıl Öğretirsin?

Tamam konuşabildiklerini cümle alem biliyor da, dans etmek derken? Evet evet, kanatlı dostuna dans etmeyi öğretmekten bahsediyoruz. Bu numarayı da kavradıktan sonra şirinlik konusunda hiçbir güç onun karşısında duramaz!

muhabbet kuşuna dans etmeyi nasıl öğretirsin?

Dans etmeyi sevmeyen var mı? Düşün ki bir de evcil dostunla dans ediyorsun, inanılmaz eğlenceli geliyor kulağa! Nereden bakarsan bak, fiziksel bir aktivite de yapıyorsunuz. Üstelik muhabbet kuşuna dans etmeyi öğretmek o kadar basit ki! Madem öyle, hadi başlayalım adım adım!

İLK OLARAK UYGUN BİR YER SEÇMELİSİN

Kuş dostlarımız çevresel faktörlerden kolay etkilenen canlılar. Bundan ötürü kendini bir ortamda ne kadar rahat hissederse, öğrenmeye de o kadar hazır oluyorlar. Sessiz, eşyayla dolu olmayan ve insanlardan da mümkün mertebe uzak bir oda harika olur. Ek olarak dostunun dikkatini dağıtabilecek şeyleri de odadan uzaklaştırırsan bitti gitti! Artık dans eğitimine hazırsınız.

YÜKSEK TEMPOLU VE ENERJİK BİR ŞARKI SEÇ

Muhabbet kuşları, doğaları gereği müzikle yakın bir ilişki içindeler. Zaten müzik dinlemenin kendisine bayılıyorlar, bir de dans etmeyi işin içine kattığınızda ortalık hepten şenlenecek. Şenlenmek demişken, dostuna dans etmeyi öğretirken mümkün mertebe yüksek tempolu parçalar seç. Temposu yüksek ve ritmik parçalar dostunun hoşuna gidecektir. Ancak olur da dostun senin müzik zevkinden pek hazzetmezse kendini üzme. İkinizin de seveceği bir şarkı aramaya devam!

SEN DE DOSTUNLA BİRLİKTE DANS ET

Sosyal Medyada Bizi Takip Et!

[elfsight_social_icons id=”1″]

Kulağa ne kadar saçma gelse de sen kulağına aldırma. Dans etmeyi öğretirken kendin de dans et. Kanatlı dostlarımız en iyi görerek öğrenir çünkü. Canı gibi sevdiği sahibi karşısında oynamaya başlayınca en kötü onun sempatisini kazanmak için dostun da bir iki kıpırdanacaktır. Sen dans ederken neşeli bir tavır da takın ve bravo, dans eğitiminde önemli bir adım katettiniz!

muhabbet kuşuna dans

MUHABBET KUŞUNA DANS ETMEYİ NASIL ÖĞRETİRSİN: VİDEOLARLA?

Nasıl yani, hangi videolarla? Bildiğin dans eden kuş videolarıyla… Muhabbet kuşları başka kuşları izlemeye bayılır. En sevdiğin dans eden kuş videolarını bir araya getir. Sonra da dostumuza izlet. Bak bakalım yavaştan kıpırdanmaya başlıyor mu!

ÖDÜL MAMALARINI BOL TUT

Ödülsüz olmaz. Kendinden yola çık. Ne yaparsan yap, sonunda bir karşılık aldığını gördüğünde nasıl hissediyorsun? Muhtemelen kanatlı dostumuz da o kadar güzel hissedecek. Baktın dostumuz ufaktan dans ediyor, ver ödül mamasını gitsin. Böylelikle onu bu davranışı tekrarlamaya koşullarsın.

PES ETME!

Dans etmek dostlarımız için dürtüsel bir davranış. Bundan ötürü muhabbet kuşuna dans etmeyi öğretmen konuşmayı öğretmekten daha zor. Dürtüsel davranışların yerine yenilerini koymak daha zor çünkü. Yine de lütfen pes etme, başka müziklerle başka şekillerde denemeye devam. Müziği odada yokken bile açık bırakmanda da fayda var. Belki de dostumuz performans anksiyetesi yaşıyor…

Bizim tavsiyelerimiz burada sona eriyor. Dostunla birlikte nice danslara diyelim! Bu arada müzik sadece dansı değil muhabbet kuşlarında konuşmayı da teşvik ediyor, bunu biliyor muydun? Eğer yanıtın hayır ise mutlaka yazımızı okumalısın!

Paylaşan heymypet