Sokak Hayvanları İçin Mama Otomatları

Sokaklardaki canları düşünen belediyelerimizin sayısı günden güne artıyor ve bu bizleri çok mutlu ediyor…

sokak hayvanları için mama otomatları
@elmalibld07 instagram hesabı

Sokak hayvanları için mama otomatları dostlarımızın hizmetinde! Uzun zamandır bizim tarafta güzel gelişmeler yaşanmıyordu ve sizlerle paylaşacak iyi haberlerimiz pek yoktu. Ta ki bu güzel Cuma gününe kadar.

Güzide belediyelerimizin hayvanları düşünerek yaptıkları umut verici icraatlara bir yenisi daha eklendi. Antalya’nın Elmalı ilçesinde, sokak hayvanları için mama otomatları kullanılmaya başlandı.

Belediye ve İstanbullu bir firmanın işbirliğiyle Elmalı ilçesinin dört bir yanına 4 adet mama otomatı kuruldu. 3 tanesi ilçe merkezine, bir tanesi de sanayi sitesine. Vatandaşlar otomata 1 lira attıklarında, otomatın altındaki kaseye sokak hayvanları için tam 100 gram mama dökülüyor.

Düşünsenize, bu otomatı keşfeden ufaklıklar hayvan dostlarını besleyebilmenin keyfini yaşayacak. Böylelikle hem hayvan sevgileri, hem de yardımlaşma duyguları daha da gelişecek. Harçlıklarından biriktirdikleri ufacık tutarlarla bir sürü hayvanın karnını doyurmuş olacaklar.

Peki mama otomatları mamadan başka hangi özellikleri taşıyor? Üzerlerine yerleştirilmiş güneş paneli sayesinde otomatın içinde ne kadar mama kaldı, kaç kişi otomata para attı, kaç sokak hayvanı beslenebildi gibi bilgiler eş zamanlı olarak merkezi bir sistemle takip edilebiliyor.

Elmalı Belediyesi’ni bu güzel girişim için canı gönülden kutluyoruz. Tüm belediyelerimizden sokak hayvanlarını düşünen bu ve benzeri çalışmalar bekliyoruz.

Dünyayı birlikte paylaşmak sandığınızdan çok daha kolay ve zevkli aslında. Esen kalın dostlar…

Diğer belediyelerin sokak hayvanları için neler yaptığını merak ediyorsanız bu yazıma göz atın.

Paylaşan Cesur