Kaputa Kedi Girmesi Durumunda Ne Yapmalı?

Kaputa kedi girmesi, soğuk havalarda hepimizin pür dikkat kesilmesi gereken bir konu. Peki böylesi durumlarda elimizden ne gelir? Ya da dostlarımız kaputa niye girer ki?

kaputa kedi girmesi

Soğuk havalarda herkesin korkusu: Kaputa kedi girmesi. Sonuçta sokaktaki dostlarımız bir şekilde ayazdan korunmaya çalışıyor ve soluğu arabaların kaputunda alıyor. Ancak bilmiyorlar ki araba çalıştığında onları kocaman bir ölüm tehlikesi bekliyor… Onların bunu idrak edemediği durumda sorumluluk biz hayvanseverlere düşüyor. Bu yüzden böylesi durumlarda ne yapmak gerektiğini iyi bilmemiz lazım.

KAPUTA KEDİ GİRMESİ ÖLÜM ANLAMINA GELMESİN!

Aslında tüm bu sorun, patili dostlarımıza sokakta sığınacak bir alan tanımamaktan kaynaklanıyor. Bu çerçevede belediyelerin üstüne düşen birçok sorumluluk var. Fakat onlardan önce bizler de gerekli önlemleri almalıyız. Bununla bağlantılı olarak kaputa elimizle vurarak ya da ufak bir kornayla kaputtaki kedileri ürkütelim. Ek olarak arabaya binmeden önce altına ve tekerlerin arkasına bakarak kedi var mı kontrol edelim.

Diyelim ki kaputa ya da tekerlerin altına saklanan bir kedi gördün. Tekerlere ve kaputa vurdun ama kedi içeriden çıkmadı. Gidip bir çift kalın eldiven alıp elini içeri sokarak kediyi kovalamayı deneyebilirsin. Baktın ki hareket edebilecek durumda değiller, onları eline alıp arabadan uzaklaştırmaktan imtina etme.

Bu arada, eğer kedin soğukta evden kaçarsa onu aramak için en uygun noktalar, kaputların ta kendisi. Nitekim kediler böylesi durumlarda pek uzağa gidemiyorlar. O yüzden soğuktan dolayı çevredeki araçların kaputları onlara cazip gelir.

FORD KEDİLERİN SOĞUKTA ARABALARA GÖSTERDİĞİ İLGİYİ GÖREREK ARTIRIYOR!

kaputa kedi girmesi
Kedilerin arabalara duyduğu sevgiye yalnızca biz dikkat etmemişiz anlaşılan. Ford, sokaktaki dostlarımız artık arabanın kaputuna ya da tekerine kaçmasın, bizzat aracın içine girebilsin diye yaratıcı bir projeye imza attı. Dostlarımız için son model bir kedi arabası geliştirdiler! Özellikle soğuk havalarda dostlarımıza sahip çıkmak için tasarladıkları kedi arabaları, mama ve su kaplarıyla birlikte sokaklarda yerini aldı.
Ford Türkiye’nin Instagram ve Twitter hesaplarına mesaj atarsan sen de sokağında bu arabaya
ücretsiz bir şekilde sahip olabilirsin. Eğer aracın özelliklerini merak ediyorsan bu bağlantı aracılığıyla merakını gidermekten hiç çekinme! Belki de artık kaputa kedi girmesi sorun yaratmaktan çıkar…

Paylaşan heymypet