Toplu Taşımanın Fatihi BOJİ’ye GPS Takıldı!

BOJİ’yi duymuşsundur. Yok yok, kesin duymuşsundur. İstanbul’un çeşitli semtlerinde boy gösteren şirin mi şirin köpek dostumuzdan bahsediyoruz elbette. Araç değiştire değiştire İstanbul turu atan dostumuza artık GPS takıldı. Böylelikle İBB, dostumuzun nereye gittiğini rahatlıkla kontrol edebiliyor!

toplu taşımanın fatihi

Toplu taşımanın fatihi Boji, İstanbul’un sefiri! Çıktığı şehir gezintileriyle bir anda sosyal medyada viral olan köpek dostumuz herkesin gönlünü fethetti. Şehrin içerisinde BOJİ’ye rastlayan herkes, köpeği fotoğraflayarak birbiriyle paylaştı. Böyle olunca dostumuz nerede, ne yapıyor diye merak eden insanların sayısı bir hayli arttı.

Bir müddet sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), resmi Twitter hesabından “şehri turlayan köpek BOJİ’nin bakımını yaptıklarını, GSP taktıklarını ve artık nerede, ne yaptığının bilindiğini’ duyurdu.

Peki gezgin köpek neler peşinde koşuyor? Metro İstanbul Tramvay İşletmeler Müdürü Adnan Aldemir, “Eminönü’nde sahili seyrediyor, bir bakıyorsunuz tramvaya biniyor, bir bakıyorsunuz karşıya geçiyor, bir bakıyorsunuz metrobüse biniyor. Yani inanın İstanbul’un en güzel düzenli olarak bizden daha fazla gezdiğini söyleyebilirim” dedi.

toplu taşımanın fatihi

TOPLU TAŞIMANIN FATİHİ PEK DE ŞİRİN

Boji ile tanışıp vakit geçiren Metro İstanbul İşletme Müdürü Ömer Taşkara, Boji’yi anlık olarak takip ettiklerini belirtti ve: “Boji, sakin ve huzurlu bir köpek. Aynı zamanda özgür ruhlu bir köpeğimiz. Boji’nin aç mı susuz mu olduğunu kontrol edebilmek için trenlerimizde hangi bölgede olduğunu tespit edebilmek için bir çip taktırdık. Boji’yi anlık olarak takip edebiliyoruz. Müşteri İlişkiler Müdürlüğümüzün telefonunda uygulama var. Bu uygulama üzerinden Boji’yi takip edebiliyoruz.” diye ekledi.

Patili dostumuz için metro müdürlüğü, “Günde hemen hemen tüm İstanbul’u geziyor. T4 Kabataş-Bağcılar, T3 Kadıköy-Moda, M4 Kadıköy – Tavşantepe hattımızı belli aralıklarla kullanıyor. Şu an Boji uygulama üzerinden Göztepe durağında gözüküyor. Boji bugün Göztepe’den bindi Kartal’da indi. Kartal’dan tekrar binip Tavşantepe’ye gitti. Tavşantepe’de indi tekrar Tavşantepe’den Bostancı istasyonuna gitti. Az önce de aldığımız bilgiye göre Bostancı’dan binip Göztepe istasyonu civarında. Boji çok hızlı geziyor, başına bir şey gelmiş mi diye kontrol etmek amacıyla çipleri taktık. Uygulama telefona yüklü, en son baktığımızda Bostancı’da olduğunu anlık olarak takip edebiliyoruz. Uygulama tamamen Boji’ye özel Boji’yi takip amaçlı kullanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Bu arada Boji’nin en çok tercih ettiği hat T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı ve günde 35 durak geziyor! Bunu belirtmeden toplu taşımanın fatihi Boji’nin hikayesini sonlandıralım istemedik…

 

 

Paylaşan heymypet