Evsiz Kediye Fakirlik Belgesi Çıkaran Muhtara Alkış!

Doğru duydun, evsiz kediye fakirlik belgesi çıkaran muhtar bu davranışıyla takdiri ve alkışları topladı bile! Peki ya belge müracatı nasıl sonuçlandı? Tüm detaylar aşağıda!

hayvanlara yönelik kötü muameleyi cezalandıracak birim

İnsanın içinde sevgi, hatta hayvan sevgisi olunca önünde hiçbir engel duramıyor adeta. Kendinden düşün, evcil dostunun sağlığı ve mutluluğu için devasa bir çaba gösterdiğine eminiz. Benzer bir şekilde Namık Kemal Mahallesi Muhtarı Yusuf Aslan da elinden geleni ardına koymuyor. Nasıl mı? Sokakta mama bulma sıkıntısı çeken evsiz kediye fakirlik belgesi çıkararak!

Olay Esenler’de geçiyor. Esenler’in Namık Kemal Mahallesi Muhtarı Yusuf Aslan, halihazırda duyarlı çalışmaları ile göz dolduruyordu. Mesela şimdiye dek birçok ihtiyaç sahibine fakirlik belgesi çıkardı. Sonra da aklına parlak bir geldi muhtemelen: Sokak kedisine de belge çıkarmak! Bunun için Esenler Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na müracaat etti. Tek amacı ise kedi dostumuza mama alabilmekti. Müracat esnasında baba adı yerine kendi adını ve anne adı yerine de eşinin adını yazdı. Bu yolla da gayri-resmi bir şekilde patili dostumuzu evlat edinmiş oldu… Teslim aldığı fakirlik kağıdını Dayanışma Vakfı Müdürü’ne teslim eden muhtar, şimdi sabırla bekliyor.

kedin huysuzsa

TAMAM EVSİZ KEDİYE FAKİRLİK BELGESİ ÇIKTI DA, PEKİ ONAYLANACAK MI?

İşte işler burada biraz karışıyor. Önce muhtarımızın sözlerine kulak verelim: “Son zamanlarda sokak hayvanlarına yapılan işkence ve zulümler beni üzüyor. Buna dikkat çekmek istedim. Sonra da uzun yıllardır mahallemizde yaşayan kedimiz için sembolik olarak İlçe Kaymakamlığımıza fakirlik başvurusunda bulunduk. Biz zaten mahalleli olarak sokak hayvanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Lütfen can dostlarımıza hep birlikte sahip çıkalım”. Açıkçası altına imza atabileceğimiz bir konuşma olmuş, ne dersin?

Başvuruyu teslim alan Vakıf Müdürü Dilek Karataş ise bu durum karşısında gerçekten şaşkınlığa uğradığını dile getirdi. Bir yandan da bu belgenin onaylanması için izlemesi gereken yolu kara kara düşündüğünü ifade etti. Doğal olarak böyle bir başvuruyla ilk kez karşılaşan müdür, bir farkındalık çalışması olarak bu ilginç tavrın arkasında olduğunu dile getirdi. Şimdi geriye kalan tek şey ise, her şeye rağmen bu belgeyi bir şekilde onaylatmak… Umarız evsiz kediye fakirlik belgesi fikri amacına ulaşır!

Paylaşan heymypet