İstanbul ve Bitlis’te Dostlarımız İçin Kıymetli Adımlar!

Türkiye’nin her yanında hayvan dostlarımızla ilgili bizi mutlu eden haberleri paylaşmayı hiçbir zaman eksik etmedik. Hele ki yangınlar ve seller yüzünden sürekli kötü haberler aldığımız bu günlerde böylesine güzel haberlere hepimizin ihtiyacı var!

İstanbul’da Başakşehir Hayvan Hastanesi

Ülkemizin her köşesinden gelen felaket haberleri ay boyunca canımızı sıktı, acıttı ve hepimizi derinden üzdü. Hal böyleyken iyi haberlere hasret kaldık, biraz umuda ve mutluluğa ihtiyaç duyduk. Adeta bu ihtiyacı giderircesine belediyeler, İstanbul ve Bitlis’te sokaklarda yaşayan dostlarımız için etkileyici projeler geliştirdi.

İstanbul ile başlayalım. Başakşehir Belediyesi zaten sokak hayvanları açısından sergilediği duyarlı davranışlarla dikkat çekiyor. Bu tutumunu kocaman bir projeyle taçlandırmak isteyen belediye, Başakşehir Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi’nde hazırlıkları tamamlamak üzere. Patili dostlarımızın tüm ihtiyaçlarına karşılık bulabilecekleri bu hastane İstanbullu hayvanseverler için adeta bir hazine. Bunun nedeni ise artık dostlarımıza yardım etmek için çalabileceğimiz epey donanımlı bir kapımızın olması. Başkan Yasin Kartoğlu’nun sözleri de bu çıkarımımızı destekler nitelikte. Kartoğlu, “Kuduz müşahede padogları, alttan ısıtmalı bakım ve tedavi padogları, muayene, operasyon, anestezi ve görüntüleme odası bulunuyor. Laboratuvar, kedi ve köpek üniteleri kanatlı hayvanlarımız için özel alan, yağmur suyu toplama deposu ve daha fazlası Başakşehir Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi’mizde yer alıyor.” dedi. Dostlarımıza daha iyi bir bakım sağlayacağı için bu projede imzası olan herkese teşekkürler!

Şimdi ise sıra Bitlis’te. Elbette her belediye kendi büyüklüğüne ve bütçesine göre hareket etmek durumunda. O yüzden Bitlis Gençlik Meclisi Üyeler, kısıtlı imkanlara rağmen zekice bir dokunuşla harika sonuçlar elde etti. Nasıl mı? Gençler eski su borularını toplayarak boruları sokaktaki dostlarımız için mama kaplarına dönüştürdüler. Bu sayede hem geri dönüşüme katkı sağladılar hem de dostlarımız mama kaplarına kavuşmuş oldu.

Bitlis’te boru mama kapları

Gençlik Meclisi Üyesi Mensur Diksin, Bitlis halkına “Bu kapları eğer dolduramıyorlarsa bile bizi arayıp bildirsinler.Sonuçta bu projemizle sokak hayvanlarını yalnız bırakmamayı amaçlıyoruz” dedi. Yine Gençlik Meclisi Üyesi Kader Aktaş iseBu uygulamanın devamının gelmesini arzu ediyoruz. Sizlerde bize destek olmak için kapınızın önüne bir kap su ve bir kap mama bırakabilirsiniz. Ya da bizim kaplarımız boşken onları doldurabilirsinizdedi.

Böylelikle sana İstanbul ve Bitlis’te hayvanlar adına iki tane güzel haber vermiş olduk. Elimizden geldiğince belediyelerin böyle çalışmalarını iletmeye gayret ediyoruz. Mesela bu haberimizden önce de Antep ve Ordu’nun sokak hayvanları için attığı adımları kaleme almıştık. O yazımıza buradan ulaşabilirsin!

Paylaşan heymypet