Güzel Gelişmeler, İyi Haberler Var!

Pek çok sigorta şirketi artık insanların sadece evlerini, arabalarını, kendilerini değil, evcil dostlarını da sigorta kapsamına almaya başladı.

evcil hayvan sigortası

EVCİL HAYVAN SİGORTASI

ARTIK BİZ DE SİGORTALI OLUYORUZ!

Evcil hayvan sigortası yapan özel sigorta şirketlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. “Yeni nesil sigortacılık” dedikleri bu olsa gerek. Pek çok sigorta şirketi artık insanların sadece evlerini, arabalarını, kendilerini değil, evcil dostlarını da sigorta kapsamına almaya başladı. Bu sigorta onlara da dostlarına da bir sürü avantaj sunuyor. Mesela anlaşmalı veteriner klinikleri var, evcil hayvan sigortası olan hayvanlar buralarda anlaşmaya göre yılda belirli sürelerde veteriner hekim muayenesine girebilecekler. Tırnak kesimleri, göz bakımları, kulak temizlikleri ücretsiz yapılabilecek. Parazit damlası veya pire tasmasını bile sunanlar var. Üstelik bu sigortaların bazıları sadece kedi ve köpekleri değil, kemirgenleri, sürüngenleri, kuşları, balıkları da kapsıyor.

Bunlardan şimdilik sadece sahipli arkadaşlarımız yararlanabiliyor. Ama belki bir gün bir mucize olur ve bizleri düşünen birileri de çıkar 🙂

BELEDİYELER BİZİM İÇİN ÇALIŞIYOR 🙂

İstanbul Kadıköy’de havai fişek kullanımı belediye meclis kararıyla yasaklandı. Hepimiz de hep bir ağızdan ‘nihayet!’ dedik… Düğünlerde-derneklerde, her toplantıda bu ilkel eğlence anlayışından hiç vazgeçmeyeceğinizi sanıyorduk ki, Kadıköy Belediyesinden bu şaşırtıcı hamle geldi. Yıllardır farklı alanlarda pek çok uzman havai fişeğin sadece kuşları değil, atıldığı alana yakın olan tüm canlıları ve doğayı etkilediğini söyleyip duruyor aslında. Korkuyoruz, strese giriyoruz, bazen yaralanıyoruz… Hatta bu ani şoktan kalp krizi geçiren kediler – köpekler, korkudan ödü patlayıp yuvasındaki yuvasındaki yavrularını unutup kaçan kuşlar oluyor… 21. yüzyılda hala her canlının eşit yaşam hakkına sahip olduğunu savunmak zorunda kalmak üzücü. Ama, neyse ki böyle güzel gelişmeler oluyor. Alkışlar Kadıköy Belediyesi’ne!
Kadıköy alkışları toplar da Beşiktaş durur mu? Başından beri bizleri önceliklendirdiğini sıklıkla dile getiriyor bu belediye. Geçtiğimiz gün büyük bir adım daha attı ve şimdi ilçe sınırları içerisinde evcil hayvan ticaretini tamamen yasaklıyor. Zaten bu belediyeye bağlı Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin bu zamana kadarki faaliyetleri gözümüzden kaçmamıştı.  Tam donanımlı sokak hayvanları ambulansları var MOBİVET diye. Yaralı, acil yardıma ihtiyacı olan sokak hayvanlarına özel ambulans hizmeti sunuyor. Kaç can kurtardı şimdiye kadar bir bilseniz… Sonra sokak hayvanlarının düzenli beslenmeleri için semtin dört bir tarafındaki parklara özel kapalı mama kapları koyuyorlar, onlar da hayat kurtarıyor. Soğuk havalarda, sıcak havalarda, içecek bir damla su, yiyecek kuru ekmek bulamadığımız zamanlar oluyor bizim. Böyle zamanlarda işte gerçekten hayat kurtarıyor bu mama ve su kapları, sizin de aklınızda bulunsun.
Bu haftalık haberler böyle 🙂 Önümüzdeki haftalarda da hep böyle güzel haberler verebilmek dileğiyle, şimdilik hoşçakalın!

Paylaşan Cesur