Sokak Hayvanlarına Destek, Bu Sefer De Antep ve Ordu’dan!

Sokak hayvanlarına destek haberleri gelmeye devam ettikçe, patili dostlarımız ve geleceklerine dair umutlarımız tekrar tekrar yeşeriyor. Sonuçta onlara daha mutlu olacakları bir yaşam sunmak, bizim sorumluluğumuz. Bu sorumluluğu hakkıyla yerine getiren ve sokak hayvanlarına destek olma noktasında önemli adımlar atan iki ilimizi tebrik ediyoruz!

sokak hayvanlarına destek
Sokak Hayvanlarına Destek Merkezi. Fotoğraf: ordu.bel.tr

Sokaktaki patili dostlarımızın ne kadar önemli olduğunu tekrar tekrar ifade etmeye devam ediyoruz! Çünkü sesimizi çıkararak ilgili kişilere bu mesajların ulaşmasını sağlıyoruz. Hayvan haklarını ve sokak hayvanlarının mutluluğunu gündeme getirdikçe, onlara yönelik farkındalık artıyor. Böylelikle belediye veya valilikler gibi çeşitli siyasi yönetim birimleri, mesajımızı alıyor. Bununla paralel olarak artık Türkiye’nin her köşesinde sokak hayvanlarına destek veren belediye ve valilikler var. Biz de bu çalışmaları herkese haber verip farkındalık yaratmak için bir adım daha atıyoruz.

Bu sefer konuğumuz, Gaziantep ve Ordu! Antep’le başlayalım. Nurdağı ilçesi Şehit Astsubay İbrahim Tıraş İlkokulu harika bir projeye imza attı. “Yaşamak Güzeldir, Yaşatmak Daha Güzel” sloganı ve kampanyasıyla sokaktaki patili dostlarımıza mama dağıtmaya başladılar. Kampanya çerçevesinde Gazianteplilerden bağış topladılar. Nitekim Antepliler de onları yalnız bırakmadı ve kampanya yoğun ilgi gördü! Okulun müdürü Mehmet Kurt, “Okul olarak, öğrencilerimize hayvan sevgisi yanında, doğada olan, gelişen her şeyin farkında olmayı öğretmebilmek amacıyla düzenledik bu kampanyayı. Elde edilen mamalarımızı öğrencilerimizle birlikte sokak hayvanlarının yoğun olduğu alanlara bırakarak beslenmelerine yardımcı oluyoruz” dedi. Çocuklara, müdüre ve bağış yapan Anteplilere büyük teşekkürler!

Sokak hayvanlarına destek
Sokak hayvanlarına destek veren okulumuz. Fotoğraf: sehitastsubayibrahimtiras.meb.k12.tr

SOKAK HAYVANLARINA DESTEK İÇİN KOCAMAN HASTANE!

Sırada Ordu Büyükşehir Belediyesi var. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Karadeniz’in en büyük ve kapsamlı sokak hayvanı hastanesi için harekete geçti! Belediye, halihazırda Ordu’daki Sokak Hayvanları Hastanesi’ni genişleterek daha kapsamlı bir hale getirecek.

Güler, “Merkezimizde kendi personellerimiz ve imkanlarımızla yapılan yenileme çalışmalarımız sürdürülüyor. Çalışmalar kapsamında ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri, muayene odası, röntgen ve laboratuvar bölümleri gibi çok daha fazla alanda iyileştirme çalışması yapacağız. Böylesinde donanımlı bir ortamda sahipsiz, yaralı, hasta, engelli ya da bakıma muhtaç dostlarımızı tedavi edeceğiz. Karadeniz Bölgesi’nin en kapsamlı ve en büyük hayvan hastanesi olacak bu alanda yapılacak çalışmalarla sokak hayvanlarımızın yaşamlarına dokunacağız. Daha modern bir ortamda sağlıklarına kavuşturacağımız sokak hayvanlarımızın hem yaşam haklarını koruyacak hem de hayat standartlarını yükseltmiş olacağız.” dedi.

Peki ya Karşıyaka Belediyesi’nin çalışmalarından haberdar mısın? Birçok belediyeye örnek olacak harika bir çalışma yürütüyorlar. Onları kaleme aldığımız yazımızı buradan okuyabilirsin!

Paylaşan heymypet