Köpeklerin Aileleriyle Son Karelerini Ücretsiz Fotoğraflıyor

Hayatlarının sonuna gelmiş patili dostlarımız, aileleriyle güzel bir şekilde veda edebilsin diye fotoğrafçı Earhart benzersiz bir yöntem geliştirmiş. Dostlarımızın aileleriyle son karelerini ücretsiz bir şekilde fotoğraflıyor!

Vefat, hayatın değişmez bir parçası. Genellikle de kabul etmekten korktuğumuz bir parça. Fakat hayatı vefattan ayrı düşünmek mümkün değilse yapacak tek bir şey kalıyor geriye. O da bu tecrübeyi olabildiğince güzel ve vakur bir şekilde yaşamak. Peki konu patili dostlarımız olduğunda elimizden ne geliyor? Bu soruyu köpeklerin aileleriyle son karelerini fotoğraflayan Julia Earhart’a soralım!

Earhart, evcil hayvanını kaybeden insanların ne denli yoğun bir acı yaşadığını gözlemlemiş bir fotoğrafçı. Kendi de bir evcil hayvan ebeveyni ve buradan yola çıkarak dostunu kaybedenlerle derin bir empati kurabiliyor. Fotoğrafçı, bu insanların hissettikleri acıyı biraz da olsa hafifletmek için kolları sıvamış ve… Son zamanları yaklaşan köpekleri aileleriyle birlikte ücretsiz bir şekilde fotoğraflıyor.

KÖPEKLERİN AİLELERİYLE SON KARELERİNDE YATAN BÜYÜK BİR GÜZELLİK VAR

Bir gün patili dostu ölümcül bir kanser teşhisi alan bir kadın, Earhart’a ulaşarak kendilerini fotoğraflamasını istemiş. Bu teklifi seve seve kabul eden fotoğrafçı, bu fotoğraf çekiminden derin izler taşıyarak ayrılmış. “O anları fotoğraflamak, aralarındaki ilişkiye tanık olmak, birbirlerine veda etmelerinde bir rol oynamak… Bunların hepsinin bende karşılığı oldu. Kendimi bu işe ait hissettim.” diyor Earhart. Bu ait hissetme durumu doğru olacak ki Earhart, o anın karmaşık duygularını fotoğraflara da yansıtabiliyor.

Bu güzel fotoğraflarla ilgili Earhart: “İnsanların evcil hayvanlarıyla aralarındaki bağları yakalamak harika bir his. Onların yanında olmak benim için bir onur. İlk fotoğrafları sosyal medya hesaplarımdan paylaştıktan sonra bir anda bir sürü insan bana ulaştı. Bu hizmeti ücretsiz bir şekilde veriyor olmamla ilgili güzel sözler sarfettiler. Aslında köpeklerin aileleriyle son anlarını yakalamanın kendisi başlı başına kocaman bir ödül. Bu yüzden kameram, her daim onların hizmetinde” dedi.

Bu yardımsever fotoğrafçıyla ilgili senin fikirlerin neler? Fotoğrafları beğendin mi? Yorumlarını bekliyoruz!

 

Paylaşan heymypet