Kurtaran Ev: Bakıma Muhtaç Hayvanların Kurtarıcısı

Sokak hayvanlarının gördüğü acımasızlıklar bir taraftan, evcil hayvanların başındaki komşu terörü diğer taraftan, hayvan dostlarımızın öznesi olduğu haberler istisnasız her gün gündemimizde. Ancak neyse ki güzel şeyler de oluyor. Kendilerini onların iyiliğine adamış insanlar da var. Ve bu yolda büyük bir vefa ve gönüllükle mücadele veriyorlar. Bugün sizlere Kurtaran Ev’den ve heymypet olarak koruyucu meleklerinden biri olduğumuz Sevgili Bayram’dan bahsetmek istiyoruz :)

Kurtaran Ev, bakıma muhtaç hayvanları koruma altına alıp onlara gönüllülük esasıyla onlara yardım eden bir dernek. Hatta arazi, orman veya barınak fark etmeksizin, patili dostlarımıza her canlının ihtiyaç duyduğu temel gereksinimleri sağlıyorlar. Barınmadan tutun da beslenme ve sağlık hizmetlerine kadar her türlü desteği veriyorlar. Şanslı olan dostlarımızsa Kurtaran Ev sayesinde yeni sevgi dolu yuvalarına sahip oluyorlar.

Bizim heymypet olarak en birinci hedefimiz  “satın alma, sahiplen!” yaklaşımının herkes tarafından  benimsenmesi. Bunu iletişime geçtiğimiz her mecrada yılmadan tekrar tekrar vurguluyoruz. Bu yüzden patili dostlarımıza sahip çıkan dernekler en kıymetli yol arkadaşlarımız.

Kurtaran Ev’in kendine değer edindiği ilkelerin de sonuna kadar arkasındayız. Toplumda hayvan sevgisi bilincini geliştirmek ve hayvan hakları ihlallerinin önlenmesini sağlamak adına kamuoyunu bilinçlendirmek, bizim de en temel hedefimiz.

Çaresizliğe değil, birlikte hareket ederek engellerin üstesinden gelmeye inanıyoruz. Bundan ötürü eminiz ki Kurtaran Ev’ler çoğalacak, hayvanlara zulüm her gün bir adım daha geride kalacaktır.

KURTARAN EV DERNEĞİNE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM?

Kurtaran ev derneği

Biz de aynı soruyu sorarak yola çıktık. Patili dostlarımızın mutluluğuna yapabileceğimiz en ufak katkının belki de  büyük bir değişimin ilk adımları olacağına inandık. Kurtaran Ev, hayvanseverlere kendi internet sitesinde düzenli bağış olanakları sunuyor. Ya da direkt olarak bu dernekte gönüllülük yaparak doğrudan bir katkıda da bulunabilmenize imkan tanıyor. Biz ise daha farklı bir projelerine yönlendik: Koruyucu Melek olmak!

Tanıştıralım: Bu güzeller güzeli çocuk Bayram. heymypet ailesi olarak kendinin “Koruyucu Melekliğini” yapıyoruz! Koruyucu Melek uygulamasını direkt olarak Kurtaran Ev’in ağzından anlatalım:

“Yaşam alanlarımızda sokakta yaşayamayacak olan bir çok köpek barınıyor. Kör, sakat veya yaşlı olduğu için sahiplenilme şansı olmayan bu köpekler Kurtaran Ev’de huzurla yaşayabiliyor. Fakat mama, aşı, ve bakım masraflarına yetişebilmemiz için yardımınıza ihtiyacımız var.

Aylık düzenli bir destekle, bir köpeğimizin Koruyucu Meleği olabilirsiniz. Yaşam alanımıza dilediğiniz zaman gelip meleği olduğunuz köpeği görüp onunla zaman geçirebilirsiniz!”

Böylece bir cana dokunduğumuz için huzurlu ve mutluluyuz, Bayram’ın yanındayız. Pandemi biter bitmez Sevgili Bayram’ı ziyaret etmek için can atıyoruz.

Toparlayacak olursak: Bazı insanlar düşüncesiz ve bencilce hayvanlara zarar verirken bazıları ise adanmışlıkla onların iyiliği için mücadele veriyor. Heymypet ekibi olarak bizim tarafımız, kurulduğumuz günden itibaren belli. Senden ricamız ise, Kurtaran Ev gibi kendini dostlarımıza adayan derneklere yardım etmen. Ne şekilde, nasıl olursa olsun…

Paylaşan heymypet