Resimle Hem Hayvanları Hem de İnsanları Mutlu Ediyor!

Bana mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin? Abidin Dino belki çizemedi, ama Ed Atassio o resmi çizmiş olabilir! Yaptığı resimlerle önce kendini, sonra da herkesi mutlu eden ressam-reklamcı-hayvansever adamın hikayesini okumadan geçme!

Hayvan Ressamı Ed

Resimle hem hayvanları, hem de insanları aynı anda mutlu etmek ve bir hayvan ressamı olmak mı? Bunun altında yatan dahiyane fikri gün yüzüne çıkarmamız gerek diye düşünmeden edemedik. O yüzden Ed Attansio’nun, nam-ı diğer “Post-it Picasso”nun muhteşem hikayesini senin için kaleme aldık!

Ed, pandemi sürecinde işleri epey yavaşlayan bir reklam ajansı sahibi. Bir yandan da yıllardır sürdürdüğü bir tutkusu var: resim yapmak. İşleri yavaşlayınca ne yapacağını bilemeyen adam, kendini resme veriyor. Bir gün yakın bir arkadaşı telefonla arayarak ondan evcil hayvanlarının resmini çizmesini istiyor. Ed seve seve kabul ederek o an eline ilk geçen şeye, bir post-it’e “abstrakt” akımını andıran bir şeyler karalıyor. İş bu ya, arkadaşı resime bayılıyor! Resimlerinin ilgi çektiğini gören Ed, bu durumu hemencecik hem insanlık, hem de hayvanlar için bir fırsata çeviriyor!

İlk işi, “Pandemi Evcil Hayvan Projesi”ni kurmak oluyor. Ed, ona Facebook’tan iletilen evcil hayvan fotoğraflarını görselleştiriyor.

Gördüğün gibi, çizimler harika! Ed, görselleştirdiği fotoğraf başına hayvanseverlerden bir barınağa ya da kuruma bağış yapmalarını istiyor.

İŞTE RESİMLE HEM HAYVANLARI HEM DE İNSANLARI MUTLU ETMENİN YOLU

Bu sayede, hayvanlarının resmine kavuşan insanlar mutlu olurken, bağışlar sayesinde de hayvanlar mutlu oluyor. Harika bir fikir, öyle değil mi? Şimdiye kadar 900’den fazla çizim yapmış ve 40.000 dolara yakın bağış toplamış hayvansever adam.

“Resimlerimin bir şekilde birbirinden farklı olmasını istiyorum. Kulakları, renkleri, şekilleri… Hepsi birbirinden farklı ve orijinal olmalı.” diye yorumluyor işlerini.

Ed, sadece bağışlar için çizim yapmıyor. Aynı zamanda barınaklardaki patili dostlarımızın sahiplenilmesi için de çiziyor. Barınaklarda kalan köpeklerin kendine has portrelerini yaptıktan sonra, onların daha fazla sahiplenildiğini tespit etmiş. Bu yüzden onları da yalnız bırakmak istemiyor.

Yaratıcı adam, 1000 resme ulaşınca durmayı planlıyor. “Resimlerim aracılığıyla hayvanlara ve insanlara mutluluk saçma fikri çok hoşuma gidiyor. Bundan sonraki projem ne olacak bilmiyorum, belki çizimlerimi bir kitap haline getiririm. Birçok insandan olumlu dönüşler aldım, pandemi döneminde umut ve mutluluk herkese iyi gelecektir bundan eminim.” diyerek amacını ve duyduğu mutluluğu dile getiriyor.

Resimle hem hayvanları, hem de kendisini mutlu ediyor aslında Ed. Böylelikle patili dostlarının resmini çizdiren insanların mutluluğu kendiliğinden doğmuş oluyor.

Peki başka bir hayvan ressamıyla tanışmak ister misin? Kang Meng’in büyülü kalemine bir bakış atmak için bu bağlantıyı kullanabilirsin!

Paylaşan heymypet