Evinde Kötü Davranılan Köpeğini Bir Not İle Parka Bıraktı!

Meksika’da yaşanan iç burkucu olay, birçok hassas detayıyla birlikte gerçekten güçlü bir hikayeye sahip.

Fotoğraflar: Twitter @MascotasCoyoacan

Meksika’da, aslında birçoğumuzun kolay kolay cesaret edemeyeceği bir taşın altına eline soktu olayın baş aktörü. Hem de kendisi küçücük bir çocuk! Kaç yaşında olduğu tespit edilemese de, bıraktığı nottan anlaşılıyor ki epey ufak kendisi. Peki bu dramatik hikaye de neyin nesi? Evinde kötü davranılan köpeğini benimseyip ona nasıl sahip çıkmış?

Bir sabah her zamanki gibi parkta koşuya çıkan insanlari, Max isimli köpek gördüler.  Nitekim Max, bir banka zincirli bir şekilde ve üzgün gözlerle etrafı süzüyordu. Alışılagelmedik bu görüntü karşısında afallayan insanlar, Mascotas Coyoacan’ı, yani civardaki hayvanları koruma derneğini aradılar. Max’in yanına yaklaştıklarındaysa, bir taşın altına tutturulmuş bir not gördüler. Notun üzerinde çarpık çurpuk bir yazı vardı ve hikayeyi aydınlatan da bu yazı oldu. Diyordu ki:

“Merhaba, lütfen beni sahiplenin, ismim Max. Lütfen, sizden bu şirin köpeği sahiplenmenizi ve ona iyi davranmanızı rica ediyorum. Köpeğimi buraya terk etmek oldukça acı verici. Ama kararım kesin, çünkü ailem ona kötü davranıyor ve onu bir daha o halde görmek istemiyorum. Eğer bunu okuyorsan ve onun adına birazcık üzüldüysen, lütfen onu sahiplen ve ona iyi bak. Öyle yapmayacaksan lütfen bu notu tekrar yerine koy. Böylelikle diğerleri de notu okuyarak Max’i sahiplenebilir. Teşekkürler.”

evinde kötü davranılan köpeğini parka bıraktı

EVİNDE KÖTÜ DAVRANILAN KÖPEĞİNİ ARTIK ONU SEVEN İNSANLAR KORUYACAK

Mascotas Coyoacan ekibi hayvanseverler, bu iç burkan notu okuduktan sonra hemen kolları sıvadılar. İlk olarak Max’i oradan almak gerekti, fakat şiddet görmüş birçok köpek gibi o da tetikteydi. Uzatılan yemeklere olumlu yanıt vermiyordu ve yanına kimseyi yaklaştırmıyordu. Hızlıca bir uzmanla iletişime geçen hayvanseverler, Max’i zincirinden kurtardı ve koruma altına aldı.

Bu olaydan birkaç ay sonra ise Max büyük bir değişim geçirdi! Yeni yuvasında sevgi ve ilgi görerek agresif tavırlarını köşeye bıraktı. Artık yeni ebeveynleri ona Boston ismiyle sesleniyor. Kendisinin keyfi, fotoğraflardan gördüğümüz kadarıyla oldukça yerinde gözüküyor.

Bir patili dostumuzun hayatı, küçücük bir çocuğun kocaman cesareti ile nasıl da değişivermiş anında. Öncelikle gerçek sevginin ne olduğunu bilen Meksikalı çocuğa evinde kötü davranılan köpeğini özgürlük ve mutlulukla tanıştırdığı için büyük teşekkürler. Sonraysa Max’i tekrar mutlu bir köpek haline getiren tüm hayvanseverlere ve ebeveynlerine büyük tebrikler.

Neyse ki dünya çapında hayvana şiddete karşı kuvvetli bir bilinç oluşmakta. Mesela Brezilya, bu konuda ilk adımları atan öncü ülkelerden biri. Onlarla ilgili bu yazımızı okuyabilirsin. Eğer gözlerimizi Türkiye’ye çevirecek olursak, içinde bulunduğumuz mart ayında bir yasa paketi açıklanmasını dört gözle bekliyoruz. O konuyla ilgili en son gelişmeye yazarımız Avukat Saadet Bahar Sivri’nin yazısına ise buradan erişebilirsin.

Paylaşan heymypet