Hayvansever Doktor Sokak Hayvanlarına Da Can Oluyor!

Patili dostlarımızın mutluluğu için çabalayan herkese sonsuz teşekkürler. Hele ki sokak canları için elini taşın altına koyanlara… Birçok şeyden feragat ederek dostlarımızın mutluluğu için emek veriyorlar. Onları ve sokak canlarını biz de destekleyelim!

hayvansever doktor Rukiye kalyoncu

Bazen mutluluk, bir sokak köpeğinin gözlerinde ya da sağa sola sallanan kuyruğunda saklanmış olabiliyor. Her insan için sevgi ve güç paylaştıkça çoğalır ve misliyle geri döner. Hayvansever doktor Rukiye Kalyoncu ve yüzündeki gülümseme bunun en net örneği.

Hürriyet’ten Mesut Madan’ın haberine göre Kalyoncu Burdur’da yaşıyor ve kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığı yapıyor. Nöbetlerden ve ameliyatlardan artan kısıtlı zamanının neredeyse tamamı, sokaktaki patili dostlarımıza ait. Hatta kendini tamamen sokak hayvanlarına adıyor diyebiliriz. Nitekim “Maaşımı sokak hayvanları için harcıyorum diyebilirim. Onlar için sonuna kadar mücadele etmeye çalışacağım” diyor. Hayvanlar için verdiği mücadelede elbette yalnız değil. BURHAYDOST (Burdur Hayvan Dostları Derneği) ile haftanın üç günü sokaklardalar. Bu konuda benzersiz bir hassasiyet gösteriyor Kalyoncu.  Nöbet çıkışı ya da ameliyat sonrası onun için fark etmiyor. Sokak canlarının mutluluğu için her daim çalışmayı içtenlikle benimsemiş. Kocaman tebrikler!

HAYVANSEVER DOKTOR HERKESE ÇAĞRIDA BULUNUYOR

hayvansever doktor Rukiye kalyoncu

Sokak hayvanlarına gerek bulunduğun ilçedeki derneklerle, gerek ise tamamen bireysel olarak destekte bulunabilirsin. Ya da ulusal çapta nam salmış derneklere bağış yapabilirsin. İnsan, istediği takdirde her koşulda patili dostlarımızın mutluluğuna katkı sağlayabilir. Anlaşılan, Kalyoncu da bizimle hem fikir.

Çünkü, “Daha fazla yetişmek istiyorum ama bu mümkün olmuyor. Haftada üç gün, salı, cuma ve pazar günü beslemeye gidiyoruz. Keşke daha çok katılım ve destek olsa her gün gidebilsek. Bu dünya hepimizin. Bu dünyaya gelmişsek hepimizin bir yaşam alanı var. Bu sokaklar bu hayvanların yaşam alanı. İnsanlar merkezden sürekli dışlıyor. Bu sefer beslenme alanından uzaklara gitmek zorunda kalıyorlar. Çöplük, barınak yolu gibi yerlere bizim gibi gönüllüler gelmediği sürece bu hayvanlar ne yiyip, içecek. Çöplükte kuru çöpleri kemirecek halleri yok. Bu hayvanların da bir şekilde yaşatılması lazım. Ben buradan bütün hayvansever dostlara seslenmek istiyorum. Azcık insafı, vicdanı olan ne olur günde 1 kilo kuru mama parasını herkes ayırabilir.”” diyerek herkese bir çağrıda bulunuyor.

Hayvansever doktor aynı zamanda evinde beş kedi besliyor. Başını yastığa koyduğunda ‘bugün de bu hayvancıklar doydu’ demek onun için çok önemli. Aslında sadece onun için değil, hepimiz için de öyle. Buradan yola çıkarak bir kez daha hatırlatalım: Satın alma, sahiplen ve sokaktaki dostlarımıza elinden gelen yardımı esirgeme! Bunu tüm kalbiyle patili dostlarımıza yardım sağlayan engelli gencimiz Uğur Avcı da onaylacaktır. Hikayesini okumak istiyorsan, buradan ulaşabilirsin!

Paylaşan heymypet