Bisikletine Atlayıp Köpeklerin Hayatı İçin Pedal Çeviriyor!

Kahraman çocuk, önemli bir konuya farkındalık oluşturmak için her gün pedal çeviriyor! Bisikletine atlayıp köpeklerin hayatına dokunmaya çabalıyor, hem de bu ufak yaşında. Peki nedir uğruna bu kadar çabaladığı?

Bisikletine atlayıp pedal çeviriyor
Rhys! Fotoğraf: greenplanet.org

Bazı insanlar, daha çocukken kocaman işler başarır. Rhys Stevens da onlardan biri. Henüz 8 yaşında ama farkındalık seviyesi öylesine yüksek ki! Çinlilerin köpekleri pişirip yediğini duyunca, dehşete kapılmış bizim ufaklık. Hayvan sevgisini eyleme dökmek ve patili dostlarımıza yardım etmek istedi. Hemen bisikletine atlayıp pedal çevirmeye başladı ve gittiği kilometre başına bağış topluyor! Bu sayede çevirdiği pedalları köpeklerin kurtuluşu için bir fon haline dönüştürüyor. Önce ailesi ve akrabaları ona destek olsun diye yardım etti. Fakat çocuk, git gide popülerlik yakaladı ve davasını büyütmeyi başardı!

BİSİKLETİNE ATLAYIP “BENİM DE ÇORBADA TUZUM BULUNSUN” DİYOR!

“Rhys hayvanlar ve köpeklere inanılmaz bir ilgi besliyor. Onlar için çaba göstermek ve iyi işlere imza atmak istiyor, o kadar.” dedi çocuğun annesi. Bu adanmışlıktan etkilenen Çin’deki Köpekleri Kurtarma Derneği, internet sitelerine Rhys için bir sekme bile açtı. Derneğin başkanı Jill Stewart, “8 yaşında bir çocuğun böylesine bir işe kalkışması harika. Köpekler için bisikletine atlayıp pedal çevirdiğini duyduğumda, gözlerim doldu.” diyerek Rhys’a hayranlığını ifade etti.

Bisikletine atlayıp pedal çeviriyor
Rhys! Fotoğraf: chineserescuedogs.org

Dernek, Çin’den bir köpeği kurtarmak için 2500 dolara ihtiyaç duyuyor. Bizim Rhys tüm çabaları sayesinde bu bütçeyi toplayıp bir köpeğin kurtulmasını sağladı! 1.5 yaşındaki Husky cinsi köpek Lola, Rhys’ın bisikletiyle kat ettiği kilometreler ile Çin’den kurtuldu. Elinden geleni yaparak bir köpeği kurtarmış olmaktan çok memnun ufaklık. Patili dostuna yeni bir ev bulunacağı için de gurur duyduğunu ifade etti. Yani 8 yaşında bir çocuk, Lola’nın kahramanı oldu! Boyundan büyük işlere kalkışmak, ama hakkıyla da üstesinden gelmek bu olsa gerek.

Köpeklerin yeni evlerine kavuşma sürecini baştan aşağı karşılayan Çin’deki Köpekleri Kurtarma Derneği, desteğe ihtiyacını olduğunu da ifade ediyor. Nitekim köpeklerin yiyecek olarak tüketilmesini zalimlik olarak tasvir ediyor ve dünya çapındaki her hayvansevere sesleniyorlar.

Rhys’ın gurur verici hikayesi, bize bir başka ufaklığı hatırlattı. Karabük’te yaşayan koca yürekli İpek Uluyurt! Tezgah açıp kendi yaptığı ya da evinde boş boş bekleyen eşyaları satarak patili dostlarımıza destek oluyor o da. Hikayesini bu yazımızdan okumanı tavsiye ederiz!

Paylaşan heymypet