Evcil Tavuk Üzgün Adamın Derdine Derman Oldu!

Evet evet, doğru duydun. Tavuk sahiplenen insanlar da var. Hatta dünya çapında gittikçe popüler bir hale geliyor bu durum. Kendini bu ilginç akıma kaptırarak evcil tavuk sahiplenen bir adamın hikayesi ile karşındayız bu sefer. Belki de yavaş yavaş tavuklarla ilgili yazılar da yazmalıyız, ne dersin?

Evcil tavuk Sammi. Fotoğraf: instagram @sammichicken

Evcil tavuk Sammi ve Dave Cox! Bu hikayenin ilginç ve eğlenceli olmama şansı yok. Aslında, biraz var çünkü başlangıç noktası hüzünlü. Yine de mutluluk ve umut, bir tavuğun şekline de bürünebiliyormuş demek.

Dave Cox, 17 yıldır en yakın dostunu geçtiğimiz sene kaybetti: Cort isimli şirin bir köpek. 17 yıllık bir dostu geride bırakmak zor olsa gerek. Bundan dolayı yoğun üzüntü ile dolu günler geçirdi Cox. “17 yaşındayken kaybettim onu. O kadar üzüldüm ki. Aramızda eşsiz bir bağ vardı.” dedi üzgün adam. Acısının ortasında fark etti ki, Cort’tan sonra başka bir köpeğe daha bakamazdı. Fakat evcil hayvan ebeveynliğinin ne kadar büyülü bir şey olduğunu da biliyordu. Bir yandan da Cort ile aralarındaki bağdan dolayı, eşsiz ve sıradışı bir hayvana ebeveynlik yapmak istiyordu. “O an aklıma ne girdi, inan bilmiyorum. Bir anda tavuk sahipleneceğim dedim.” diyerek karar anını özetledi Cox.

EVCİL TAVUK SAMMİ MUTLULUK SAÇIYOR

Cox, tüm acısının ortasında evcil tavuk Sammi ile tanıştı. Yaşadığı yerin hemen yakınındaki bir çiftliğe gitti ve 3 günlükken Sammi’yi sahiplendi. Cox, “Onu nereye gidersem yanımda götürdüm. Sağ koltuğuma oturup etrafa bakıyor. Her maceraya birlikte atılıyoruz. Sahile gidip yüzülüyoruz hatta” diyerek Sammi ile ilişkilerini gözler önüne serdi. Yolculukları esnasında birçok insan onları durdurup fotoğraf çekmek istiyor. Sammi’nin karizmasına yenik düşüyorlar muhtemelen. “İnsanlar daha önce bir tavuğa dokunmadıkları için heyecanlanıyorlar. Fotoğraflarımızı çekip Instagram hesaplarına yüklüyorlar.” diye ekledi Cox.

Evcil tavuk Sammi
Evcil tavuk Sammi. Fotoğraf: instagram @sammichicken

Sammi’nin fotoğraflarını çekip instagrama yükleme çılgınlığı, bir anda ciddi anlamda büyümüş! Sammi’nin instagram hesabı bu sayede 50.000 takipçiye ulaşmış. Cox, hesabı çoğunlukla yardım ve bağışlar için kullanıyor. Fakat evcil tavuk Sammi’nin karizmatik birçok fotoğrafı da hesapta mevcut.

Son olarak, Cox’a evcil bir tavuk ebeveyni olmanın nasıl bir şey olduğu sorulduğunda, “Tavuklar alışılmışın baya dışında. Bir köpek seni görünce heyecanlanır, sağını solunu yalar ve üzerine sıçrar. Tavuklar pek öyle değil ama Sammi ile aramızda bir bağ var her şeye rağmen. Benim sesimi ve suratımı gayet net tanıyor. Benim yoldaşım oldu o. Aramızda güçlü bir bağ var. Bunu sabır ve bir kuşun sınırlarını bilerek, kapasitesini fark ederek oluşturduk. Bu sayede birbirimizden birçok şey öğrendik!” diyerek durumu özetledi.

İnsanlar ve hayvanların aslında bağ kurmaya ve birbirine destek olmaya ne kadar ihtiyacı olduğunu kanıtlıyor Cox ve Sammi. Bir başka ilginç evcil hayvan vakası ise, Pismo sahilinde. Bu sahilde evcil keçiler, ebeveynleri ile sörf yapıyor. Evet, bunu da doğru duydun. Evcil keçilerin sörf hikayesini okumak istersen, buradan ulaşabilirsin!

Paylaşan heymypet