Kuşum Nasıl Kilo Alır? Muhabbet Kuşum Çok Zayıf, Nasıl Kilo Aldırırım?

Kuşunun kilo almasına yardımcı olmak için yapabileceğin birkaç şey var. Ancak kuşunda kilo kaybından şüpheleniyorsan yapman gereken ilk şey, en kısa sürede tam bir kontrol yaptırmak için veteriner hekiminden bir randevu ayarlamaktır. Kuşlarda kilo kaybının nedeni bir dizi ciddi sağlık sorunu olabilir ve evcil hayvanının sağlığını korumak için, herhangi bir hastalığı ortadan kaldırmak için lisanslı bir veteriner hekim tarafından kapsamlı bir şekilde araştırılmalıdır. Ama ortada ciddi bir sorun yoksa yapabileceğin başka şeyler de olabilir. Bunlara birlikte bakalım….

muhabbet kuşu nasıl kilo alır

Muhabbet Kuşu nasıl kilo alır, vah kuşum çok kilo verdi, eyvah gözümün önünde eridi gitti diye panik halindeysen, bu yazımız senin için. Adım adım dikkat etmen gerekenleri sıralıyoruz.

ÖNCE NEDENİNİ BELİRLEYELİM

Muhtemelen, veteriner hekiminizin kuşunun kilo vermesinin bir nedenini belirleyebilmesi ve evcil hayvanını sağlıklı bir kiloya geri getirmen için sana bir eylem planı önerebilmesi olasıdır. Böyle bir durumda elbette veterinerin tavsiyesine harfiyen uymalısın. Veteriner, kuşunda herhangi bir sorun veya hastalık tespit etmemiş olabilir.

Bu durumda sağlıklı ve ideal kilosuna geri dönmek için diyette bir değişikliğe ihtiyacı olabilir. Evcil hayvanının iştahını canlandırmak için en sevdiği yiyeceklerden bazılarını daha büyük miktarlarda vermen gerekebilir.

KİLO ALMA DİYETİ

Kalori ve besin değeri açısından doygun yiyeceklerden biri fıstıktır. Ve kuşlar neyse ki fıstığa bayılır. Kuşunun diyetine birkaç yer fıstığını eklemek, onun protein ve yağ alımını artırmaya yardımcı olur. Günde birkaç kalori fazladan alırsa bunun sonucunda kilo alacaktır. Sadece aşırıya kaçmamaya dikkat et, kuşlar herkesin bildiği gibi seçici yiyicilerdir ve önlerine koca karışık bir kase koysan bile sadece en sevdikleri yiyecekleri seçip yerler. Bu seçicilikleri beslenme yetersizliklerine neden olabilir.

Muhabbet Kuşu nasıl kilo alır bir başka alternatif de; ayçiçeği tohumu. Ya akşam yemeğinin bir parçası olarak ya da ara öğün olarak ikram edebilirsin.

Bununla birlikte, millet spray isimli ödül yemini kullanabilirsin. Yalnız bunu çok küçük miktarlarda vermen gerektiğini unutmamalısın. Sadece kuşunun kilo almasına yardımcı olacak yemesi keyifli bir kalori bombardımanı gibi çünkü. Yani besleyici herhangi bir özelliği yok maalesef. Eğer daha besleyici hale getirmek istersen kuşuna özel hazırladığın besleyici tariflerin içine dahil edebilirsin. Lezzetini artıracaktır. Eklenen bileşenler, kuşunun çok çeşitli önemli vitamin ve mineralleri aldığından emin olmana yardımcı olacaktır.

İyi tartan bir kuş tartısı edinip ağırlığının kaydını tut. Kuşunun ağırlığında bir dalgalanma fark edersen doğru yolda olduğundan emin olmak için veteriner hekiminize danış. Bu ufak önerilerin işe yarayacağını düşünüyoruz ama yaramazsa da veterinerin mutlaka “Kuşum nasıl kilo alır?” sorularının cevabını bulacaktır.

Paylaşan heymypet