Şaşı Kedi Fern, Ruh Eşini Yeni Evinde Buldu!

Şaşı kedi Fern’in maceralı yolculuğu, sevgi dolu bir durakta sonlandı. Sonunda kendine bir yuva ve huzur bulan dostumuzu yeni evinde bir de sürpriz bekliyordu…

şaşı kedi fern

Önce bir kurtarma evinde, sonra geçici ebeveynlik yapan evlerde derken şaşı kedi Fern binbir türlü macera atlattı. Neyse ki en sonunda ait olabileceği bir ev buldu. İş bu ya, o evde de ruh eşini…

Amerika’daki YKB merkezlerini hiç duymuş muydun? YKB’nin açılımı Yakala, Kısırlaştır ve Bırak. Bu merkezler sokaktaki dostlarımızı kısırlaştırıp şehir yaşantısına geri bırakma görevine sahipler. Fern, kardeşleri Forrest ve Flint ile birlikte bu YKB merkezi çalışanları tarafından sokaktan alındı. Sonra da kısırlaştırıldı ancak gözlerindeki sorun yüzünden YKB çalışanları onu geri bırakmadı. Önce dostumuzun gözündeki iltihapları temizlediler ve sonra şaşılığı hakkında daha derin bir analize giriştiler.

Bulgulara göre Fern’in şaşılığı gözlerindeki kasların zayıflığıyla alakalı. Ancak bu durum patili dostumuza sağlık anlamında olumsuz bir etki yaratmıyor. Tabii aynı durum kardeşleri Forrest ve Flint için geçerli değil. Bu ikili, görüş kaybı yaşamasınlar diye ameliyat olmak zorunda kaldılar. Sonra da üç kardeşin kendilerine yuva bulma yolculuğu başladı.

ŞAŞI KEDİ FERN, GÖRÜNTÜSÜ YÜZÜNDEN EV BULMADA GÜÇLÜK YAŞADI

şaşı kedi

Fotoğraf: Instagram @trapdatcat

Fern’i şirin kılan tek şey o tatlı gözleri değil, aynı zamanda da çekingen doğası. Fakat birçok insan, kedilerinin böylesi bir karaktere sahip olmasını istemiyor anlaşılan. YKB çalışanı Fink: “Fern hayatımda gördüğüm en korkak kedilerden biri olabilir. Bu onu insanlara karşı çekingen bir kedi haline getiriyor. Yine de yanlış anlamayın, dostumuzun bir yanı da o kadar şirin ki! Size alışmayagörsün, anında yumuşuyor. Fakat hem şaşılığı, hem de ürkekliğinden dolayı onu sahiplendirme notkasında güçlük yaşadık. İnsanlar ilginç bir şekilde kedilerinin ‘düzgün’ gözükmesini istiyor…” dedi.

50 yaşındaki Frank Sanford da dostumuzun içindeki bu güzelliği görmüş olacak ki, Fern’i sahiplenmek için YKB’ye başvuru yaptı. İşin daha da ilginci, Frank zaten evinde bir gözü şaşı siyah bir patili dosta sahipti: Morty!

“Fern’in yüzünü görür görmez onu sahiplenmem gerektiğini anladım. Morty ile öylesine iyi anlaştılar ki! Birbirlerinin ruh eşleri gibiler!” dedi Frank.

Şaşı kedi Fern, Morty ile arkadaşlıkları sayesinde korkaklığını büyük ölçüde yendi. Düşünsene, tıpkı kendi gibi bir gözü şaşı kara bir kedi! Biz ruh eşi diye buna deriz işte…

Paylaşan heymypet