Düğme Suratlı Kedi! Görüntü Şirin, Peki Ya Hikayesi?

Bu minik dostumuz henüz 7 aylık. Fakat 7 aylık ömründe birçok şey atlatmak zorunda kalmış. Suratındaki düğmeler ise bir saldırı yüzünden orada…

Düğme suratlı kedi, ya da kendi ismiyle Juicebox, henüz ergenliğine yeni girmiş bir patili dostumuz. Hatta daha 7 aylık! Ama vaktinin önemli bir kısmını veteriner hekimlerin yanında geçirmek zorunda kaldı. Çünkü evinin civarlarında bir köpek saldırısına uğradı. Bu yüzden yüzünde birçok kesik ve yara oluştu. Çene kemiği ise çatladı. Neyse ki veteriner hekimler, modern bir tedavi yöntemi uygulayarak dostumuzun yüzüne dikiş attılar. Bu dikiş yönteminin özelliği, dikişlerin ve tellerin düğmeler ile tutturulması! İşte Juicebox’un yüzündeki düğmelerin sebebi de bu.

Bu düğmeler dostumuzun minik burnunun iki yanında ve çenesinin altında bulunuyor. Massachusetts Hayvanlara Karşı Zulmü Önleme Derneği sözcüsü Rob Halpin, “Bu oldukça yeni bir prosedür ve gerçekten işe yarıyor. Ve sonunda iyileşirken sevimli görünen bir kediye sahip oluyorsunuz” dedi. Hem Juicebox’un sağlığına faydalı, hem de ona nispeten şirin bir görüntü katan bu uygulama gerçekten harika.

DÜĞME SURATLI KEDİ JUİCEBOX’UN İYİLEŞME SÜRECİ

Fotoğraf: Twitter @MSCPAA- Angell

Patili dostumuz, haberlere göre sosyalliğini hiç kaybetmemiş! Psikolojik ve fiziksel anlamda hızlı bir iyileşme sürecine girdi. “Genç hayvanlar, tıpkı genç insanlar gibi biraz daha hızlı iyileşme eğilimindedir” ifadelerini kullanan Halpin, “Yavru kedi iyileştikten sonra köpek olmayan bir aileye ihtiyacı olacak. Şimdiden 150’den fazla ailenin sıraya girdi” diye de ekledi. Hem yaşadığı travmatik olaydan dolayı, hem de şirin düğmeleri sayesinde Juicebox onu sevecek insanların yanında yaşayacak artık. Böylelikle küçük yaşında başına gelen talihsizlik belki de ömür boyu mutluluğuna yol açacak.

Peki düğmeler tıbbi anlamda ne işe yarıyor? Veteriner hekimlere göre bu düğme tedavisi, çeneyi ve yüzündeki belirli bölgeleri bir arada tutuyor. Bu şekilde patili dostumuz çenesini ve yüzünü keyfince hareket ettiremiyor. Bu da iyileşme sürecine olumlu bir katkıda bulunuyor. Yani aslında bir nevi alçı görevini görüyor düğmeler. Veteriner hekimlerin tahmini, Juicebox’un bu düğmeleri bir ay taşıyacağı yönünde. Sonrasında ise onu seven ve sıraya giren ailelerden birine sahilendirilecek patili dostumuz. O aileye de şimdiden teşekkürler!

Konuyla alakalı olarak, bir köpekle kediyi nasıl tanıştırırsın? Düğme suratlı kedi Juicebox’un ailesi belki de kedi köpek iletişimini bilseydi böyle bir şey olmayacaktı. O yüzden bu konuda bilgi sahibi olmak önemli, öyle değil mi? Yazımızı buradan okuyabilirsin!

Paylaşan heymypet