Kedimin Bir Yatağı Olmalı Mı?

Kedilerin her an her yerde uyuyabildiklerini biliyoruz. Zaman ve mekan çok fark etmiyor. Yumuşacık bir koltukta da, mermerden bir masanın üstünde de saatlerce mışıl mışıl uyuyabilirler. Peki bu uyumlu dostumuz nerede olsa uyur diye şöyle güzel, konforlu bir yatağı hak etmiyor mu?

KEDİLERİN YATAĞI OLMALI MI?

Kedine bir yatak alıp almamakta kararsızsan, uyku davranışlarını gözlemleyerek doğru kararı verebilirsin. Eğer uyumak için hep kitaplık rafı, masa üstü gibi sert yüzeyleri tercih ediyorsa yumuşacık bir yatak ona pek cazip gelmeyebilir. Ama koltuklara ve minderlere gömüle gömüle uyumayı seviyorsa kedi yatağına da kolaylıkla alışacaktır. Pamuklu kumaştan istediği sertlikte bir yatak çok daha kaliteli ve rahatlatıcı bir uyku ortamı sağlayacaktır.

Her şekilde kediler alışkanlıklarına sıkı sıkı bağlı yaratıklar oldukları için yeni yataklarına alışmaları da biraz zaman alacaktır. Belki yatağına bir miktar kedi nanesi (catnip) yağı sürüp onun için daha cazip hale getirebilirsin. Başlarda biraz direnç gösterse de hemen pes etmezsen bir zaman sonra yatağında uyumaya başladığını göreceksin. Aslında yapman gereken tek şey onun seveceği sertlikte bir yatak seçmek ve biraz sabırlı olmak…

Paylaşan heymypet