Kaplumbağalar İçin Birbirinden Keyifli İsim Önerileri

Yeni bir kaplumbağa sahiplendin ve kabuklu dostuna yakışan bir isim arıyorsun, değil mi? Eğer kaplumbağanın gözle görülür bir özelliği varsa isim bulman kolay. Ancak senin dostun bu özelliklere sahip değilse isim konusunda yardıma ihtiyacın olabilir. Popüler kültürden de destek alarak birkaç seçeneği aşağıda senin için sıraladık. İşte kaplumbağalar için eğlenceli isim önerilerimiz…

Kaplumbağalar için isim önerileri

KAPLUMBAĞA İSİM ÖNERİLERİ

DÖRT KARDEŞLER

90’ların çocuklarına sesleniyoruz: “Kaplumbağalar için isim önerileri” dediğimizde sizin de aklınıza onların geldiğini biliyoruz!

Elbette bir nesil için kaplumbağa kelimesinin şüphesiz karşılığı olan ve son yıllarda yeniden popüler olan Ninja Kaplumbağalar’dan bahsediyoruz. Splinter Usta’nın çok sevdiği Rönesans ressamlarından ilham olarak isimlendirdiği evlatları, senin için de bir ilham olabilir.

Kaplumbağan obur bir parti meraklısıyla Michelangelo, cesur bir liderse Leonardo olabilir. Yaramazlık yapan kaplumbağana Raphael, bilim ve teknoloji sevdalısı(!) kaplumbağana ise Donatello adını verebilirsin.

Bunların hepsi erkek kaplumbağalar için uygun isimler ama senin ailende bir de dişi varsa neden onun adı da April O’Neil olmasın ki?

Kaplumbağalar için isim önerileri arasında Squirtle da var.

GOTTA CATCH ‘EM ALL!

Çizgi filmler demişken, su kaplumbağan için özellikle Pokemon sevenlerin çok iyi tanıdığı Squirtle ismini tavsiye ediyoruz. Hatta kaplumbağan zamanla büyüyüp geliştikçe adını Wartortle ve Blastoise olarak güncellemen bile mümkün.

Mitolojik karakterler de kaplumbağalar için isim önerileri söz konusu olunca başvurulabilecek adreslerden. Örneğin dünyayı sırtında taşıyan Atlas ya da sonsuz güçleriyle Herkül ve Zeyna, kaplumbağalar için uygun isimler.

Kaplumbağalar için isim olarak ünlü çiftlerden esinlenebilirsin

PEKİ YA ÜNLÜ ÇİFTLER?

Eğer bir dişi bir de erkek kaplumbağa aldıysan ve biraz da edebiyat meraklısı bir hayvanseversen onları dünyanın en tanınmış çiftinden hareketle Romeo ve Juliet olarak isimlendirebilirsin. Daha bizden bir çift olsun dersen Leyla ve Mecnun da esprili bir seçenek olabilir. Ron ve Hermione, Sherlock ve Irene, Elizabeth Bennet ve Fitzwilliam Darcy ya da Rhett Butler ve Scarlett O’Hara gibi çiftler de iyi birer esin kaynağı.

Televizyonun ve sinemanın ünlü çiftleri de kaplumbağalarına isim anneliği ve babalığı yapabilir. Temel Reis ve Safinaz, Ross ve Rachel ya da Chandler ve Monica, Marshall ve Lily, Kermit ve Piggy, Han Solo ve Prenses Leia, Jim ve Pam, Homer ve Marge, Sally ve Harry, Bones ve Booth aklımıza ilk gelen unutulmaz çiftler ve kaplumbağalar için isim önerileri listemizde de üst sıralarda yer alıyorlar.

İki erkek ya da iki dişi kaplumbağa için de önerebileceğimiz ünlü ikililer var elbette: Batman ve Robin, Tango ve Cash, Thelma ve Louise, Kirk ve Spock, Rizzoli ve Isles, Mario ve Luigi ve daha nice enerjik ikili kaplumbağalarına isim vermek için sabırsızlanıyor. Biz ise buradan sonrasını senin zevkine ve yaratıcılığına bırakıyor, sana sevimli dostunla birlikte keyifli zamanlar diliyoruz.

Paylaşan heymypet