HAYTAP’ın ‘Sahiplendiriyoruz’ Kampanyası Ses Getirdi!

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yıllardır hem sokaktaki canlarımız hem de evcil hayvanlarımız için sürekli çalışıyor. Toplumda her türlü hayvan dostumuzun haklarına yönelik farkındalık oluşturmak için önemli adımlar atıyorlar. Mesela mı? Şimdiye kadar düzenledikleri birbirinden kıymetli sosyal kampanyalardan güzel örnek mi var! Hele son olarak hazırladıkları kampanya… HAYTAP’ın ‘Sahiplendiriyoruz’ kampanyasını duymuşsundur herhalde.

Yoksa duymadın mı? O zaman hemen şöyle yapalım:

HAYTAP “Her yıl binlerce hayvan çeşitli bahanelerle sahiplendiriliyor. Evinize aldığınız hayvanlar, bulundukları evi kendi evi olarak benimsiyor ve o evden koparıldıklarında, psikolojik rahatsızlıklar geçirebiliyor, hatta kimi zaman bu rahatsızlıklar ölümle bile sonuçlanabiliyor” mesajı ile Instagram bir dizi görsel paylaştı. İşin en çarpıcı boyutunu bu görseller oluşturuyor. Hepsi birbirinden etkileyici afişleri aşağıya bırakıyoruz:

HAYTAP’ın ‘Sahiplendiriyoruz’ kampanyası HAYTAP’ın ‘Sahiplendiriyoruz’ kampanyası HAYTAP’ın ‘Sahiplendiriyoruz’ kampanyası

HAYTAP’ın ‘Sahiplendiriyoruz’ kampanyası sence de epey kritik bir noktaya temas etmemiş mi? Bu harika kampanya sayesinde umarım keyfi sahiplendirmelerin önüne daha iyi geçebiliriz.

HAYTAP geçtiğimiz yaz ciğerlerimizi yakan yangında hayvan dostlarımızı korumak adına da önemli bir rol oynamıştı. O yüzden sürekli hatırlatıyoruz, bir kez daha hatırlatalım:

Paylaşan heymypet