Dostlarımız ve Doğa Adına HAYTAP ve TEMA’ya Destek Ol!

Ülkemizin geçtiği zor zamanların hepimiz farkındayız. Peki ya tüm bu güçlüklerin ortasında sorumluluk alıp canla başla görev başında olan derneklerden haberdar mısın? HAYTAP ve TEMA’ya destek olmak her hayvanseverin görevi olmalı!

HAYTAP destek

Günlerdir boğazımızda koca bir düğümle güzel ülkemizin yangın yerine dönüşünü izliyoruz. Orada yitirdiğimiz masum canlar için gözyaşı döküyoruz. Eli kolu bağlı bu çaresiz bekleyişe artık bir son verip harekete geçmenin zamanı geldi. Hasarın azaltılması, kayıpların en azından mümkün olan oranda telafisi için hepimizin yapabileceği bir şeyler var. Haydi harekete geçelim. Yaraları her zaman olduğu gibi yine birlikte saralım!

SİZ NELER YAPABİLİRSİNİZ?

  • Ülkenin dört bir yanından gelen gönüllüler yardıma ihtiyacı olan bölgelere akın etmeye başladı. Yangın ve kurtarma konusunda deneyimli iseniz [email protected] ‘tan kurtarma ekipleriyle iletişime geçip organize olabilirsiniz.

 

  • Haytap yangından etkilenen tüm hayvan dostlarımızın tedavi masraflarını üstleniyor. Fakat tek başına bunun altından kalkamaz ve hepimizin desteğine ihtiyacı var. heymypet ve haytap profillerinde yer alan fonzip.com/haytap/bagis linkinden bağışta bulunup destek olabilirsiniz.

 

  • Yangınlara yakın bölgelerde yaşıyorsanız şu an öncelikli ihtiyaç olan temiz su, mama yardımı yapabilirsiniz. Ancak bölgelerin çok kalabalık olduğunu unutmayalım ve araçla yakınlara kadar gidip trafik ve kalabalık yaratmamaya dikkat edelim.

 

  • Ve hayatta kalan canlar… Onların yeni bir yaşam alanına, ülkemizinse yeniden nefes almaya ihtiyacı var. Yangından etkilenen alanların uygun olan en kısa sürede yeniden yeşillendirilmesi için seferber olmalıyız. Bunun için de TEMA vakfı desteklerimizi bekliyor.

Yaşamı da, umudu da hep birlikte yeniden yeşerteceğiz.

Paylaşan heymypet