Evcil Hayvanını Düğün Partine Dahil Edebilir Misin?

Evcil hayvanın koridorda yürürken heyecanlanır mı yoksa onları evde bırakmak en iyisi mi?

Çiftlerin koridordan aşağı inmeden önce vermesi gereken birçok karar var. Şenliklere sevilen tüylü bir aile üyesini eklemek giderek daha popüler bir trend haline geliyor.

Köpeğinin bir papyonla ne kadar sevimli göründüğünü tartışamasak da, evde köpek yatağının rahatlığında yabancılarla birlikte olmaktan daha memnun olabilir. Cesur köpeğin veya fantastik kedin seni seviyor. Ancak bu mutlaka seninle koridorda yürümek istedikleri anlamına gelmiyor. Herhangi bir nihai plan yapmadan önce, evcil hayvanın için neyin en iyi olacağını düşünmek en iyisi! Onları, aslında mevcut olmadan şenliklere dahil etmenin bir yolunu hala bulabilirsin.

Evcil Hayvanını Düğününe Dahil Etmeden Önce Sorman Gereken 7 Soru

1)Mekan Evcil Hayvanlara İzin Veriyor Mu?

Her şeyden önce, köpeğinin yüzük taşıyıcın olacağına karar vermeden önce, mekana evcil hayvan politikalarını sorun. Bir mekan evcil hayvanları yasaklıyorsa, muhtemelen bilmen gereken sağlık ve yasal gerekliliklere dayanmaktadır. Mekan evcil hayvanlara izin veriyorsa, onların lazımlık molası verecekleri yerler olup olmadığını bildiğinden emin ol. Etkinlik sırasında onlar için su ve yiyecek için en iyi yeri belirle.

2)Evcil Hayvanın Büyük Kalabalıktan Hoşlanıyor Mu?

Hayır. Çoğu köpek ve özellikle kediler, etkinliğinin tadını çıkaracak düzinelerce yabancıdan, özellikle de kapalı bir alanda biraz kalabalık olacaksa, memnun olmayacaklar. İnsanları en çok seven evcil hayvanlar için bile, tonlarca yeni insanla tanışmak ve sürekli dokunulmak gerçekten bunaltıcı olabilir. Cesur evcil hayvanına dinlenmek ve yalnız başına iyileşmek için birçok fırsat sağladığından emin ol. Onlar için boş bir odada ya da güvenilir bir aile üyesinin yanında sessiz, serin bir yer kurmayı ve onları güne dahil etmeyi seçersen çok sayıda insanın etraflarında toplanmasına izin vermemeni öneririz.

3)Gün Ne Kadar Sürecek?

Evcil hayvanını törende ve resepsiyonda mı istiyorsun? Düğün günleri tüm gün süren etkinlikler olabilir. Birçok evcil hayvan için bu, ev konforundan çok uzak bir zamandır. Onları düğünde istediğin zamanlarda nerede olacaklarını ve ne yapacaklarını düşünün. Anlaşılır bir şekilde meşgul olacaksın. Bu yüzden her zaman başka birinin evcil hayvan görevinde olması gerekecek. Katılmalarını istediğin etkinlikler listeni, onlarsız hayal bile edemeyeceğin etkinliklerle daralt. Gelecek yıllar boyunca çok güzel aile fotoğraflarına sahip olabilmen için bunları fotoğraflara dahil etmenizi öneririz. İlhama mı ihtiyacın var? Instagram’daki düğünlerdeki en iyi evcil hayvanlara göz atabilirsin. Evcil hayvanın sana katılacaksa mutlaka fotoğrafçına haber ver.

4)Yüksek Sesler Olacak Mı?

Düğünler aşırı gürültülü olur. Bu tam olarak beklediğin ortam olsa da, evcil hayvanın büyük olasılıkla düğünlerin hızla nasıl kaotik hale gelebileceğinin tadını çıkarmayacaktır. Onları ne kadar seversen sev, gece boyunca dans ederken onlar için endişelenmek istemeyeceksin.

5)Misafirlerinden Herhangi Birinin Evcil Hayvan Alerjisi Var Mı?

Pek çok insan köpekleri veya kedileri sever. Ancak kepek ve kürk gibi evcil hayvan alerjenleri veya evcil hayvanlarla ilgili diğer alerji türleri nedeniyle onlara sahip olamazlar. Yakın arkadaşlar ve aile üyeleriyle dolu özel gününde, sevdiklerinin sağlığını ve güvenliğini düşünmek önemlidir. Kimse gününü hapşırmakla veya arkadaş canlısı bir evcil hayvandan kaçmakla geçirmek istemez. O gün alerjisi olan kimsenin olmayacağını iki kez kontrol et.

6)Evcil Hayvanın Düğüne Nasıl Gelecek?

Evcil hayvanın için bir ulaşım planı yapmayı unutma! Onun düğününe katılacağına karar verdin, hangi etkinlikler için katılacağına karar verdin, şimdi sıra düğününe nasıl geleceğini ve kutlamanın sonunda nereye gideceğini düşünmende. Evcil hayvanının orada seninle birlikte kutlama yapmasını istiyorsan, tören sırasında onları hazır bulundurmayı düşün. Ancak daha sonra güvenilir bir aile üyesi, evcil hayvan bakıcısı veya yakın bir arkadaşının, düğünden sonra tüylü arkadaşını eve götürmesini sağla.

7)Evcil Hayvanın Büyük Gün İçin Ne Giyecek?

Son olarak, tüylü arkadaşının çarpıcı gelinliğine veya yakışıklı smokinine uyması için iddialı bir kıyafete ihtiyacı var. Korkma, aksesuarlardan tam takımlara kadar tonlarca düğüne layık evcil hayvan düğün kıyafeti seçeneği var. Evcil hayvanının konfor seviyesinin izin verdiği ölçüde büyük (elbise, smokin, kravat) veya küçük (çiçek tasması, künye) alabilirsin. Hangisini seçersen seç, hareketlerini kısıtlamadığından emin ol!

Paylaşan heymypet