Karda Dostlarımıza Sahip Çıkan İki Belediyeye Alkış!

Uzun zaman önce duyurulan ve herkesin beklediği kar yağışı ülkeyi vurdu. Bu süreç içerisinde kara karşı hazırlık yapan belediyeler ise takdirleri topladı. Karda dostlarımıza sahip çıktıkları için teşekkürler!

Karda dostlarımıza yardım eden Üsküdar belediyesi çalışanı. Fotoğraf: Twitter @uskudarbld

DOSTLARIMIZ SOĞUKTA YALNIZ DEĞİL

Belediyeler, sokaklarda kalan patili dostlarımıza bulundukları yardımlardan sorumlu tutulur. Sonuçta o bölgede yaşayan her can onlardan sorumludur. Bu yüzden karda dostlarımıza yardım etme hassasiyetine sahip olanlar, bir alkışı hak ediyorlar. Bu incelikli tutumlarından dolayı Süleymanpaşa belediyesi ve Üsküdar belediyesine büyük teşekkürler!

Tekirdağ ile başlayalım. DHA’nın haberine göre Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Veteriner İşleri Birimi ekipleri, hummalı bir çalışma yürüttü. Kediler ve köpekler için belirlenen noktalara kuru mamalar bırakarak onlara sahip çıktı. Böylelikle, görece küçük bir belediye olmasına rağmen gösterdiği adanmışlık takdirleri topladı. Nihayetinde ağır kış şartlarına rağmen patili dostlarımızın karnı soğukta da doydu. Habere göre, kar süresince ek mama yardımlarının devam edecek.

Karda dostlarımıza yardım eden Süleymanpaşa Belediyesi çalışanı. Fotoğraf: DHA

KARDA DOSTLARIMIZA KAPSAMLI YARDIM

Diğer belediyemiz ise Üsküdar belediyesi. Nitekim Üsküdar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü de karda dostlarımıza kucak açtı. Sokaklardaki patili dostlarımızı tek tek toplayarak donmaktan korudular. Aynı zamanda ilçenin belirli bölgelerine barınaklar koyarak sığınacak alanlar yarattılar. Tüm bunlara mama yardımını da ekleyerek örnek bir hayvanseverlik çalışmasına imza attılar. Gerçekleştirdikleri çalışmalar sayılarla şu şekilde anlatılıyor:

77 köpek kulübesi, 145 kedi kulübesi, 286 kedi mama kabı ve 27 adet köpek mama istasyonu. Büyük teşekkürler Üsküdar belediyesi!

Paylaşan heymypet