Semtpati Uygulaması: Semt İle Patiyi, Yani Sizle Bizi Buluşturan Platform!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hayvanlarla hayvanseverleri buluşturan yeni projesi SemtPati’yi tanıttı…

semtpati

SEMTPATİ UYGULAMASI NEDİR?

Semtpati uygulaması geliyor! Bu hafta müjdelerimizin ardı arkası kesilmiyor. Bugün de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri işbirliğiyle Semtpati uygulaması hayatımıza girdi…

Proje bizlerin, yani şehirdeki sokak hayvanlarının daha sağlıklı yaşam koşullarına kavuşabilmesini amaçlıyor. Eyüp Sultan ilçesinin Göktürk Merkez Mahallesi, projenin pilot bölgesi seçildi. Sokak hayvanlarıyla barışan, uyum içerisinde yaşayabilen bir akıllı şehir modelinin tasarlanması hedefleniyor. Göktürk’le başladı ama çok yakında kademeli olarak İstanbul’un tüm semt ve mahallelerine yaygınlaşması hedefleniyor. Bir çok gönüllünün de aktif katılımı ile sokak köpeklerinin sağlık ve bakım ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışılacak.

Üstelik uygulama sayesinde bölgedeki sokak hayvanlarının sayıları, beslenme, barınma, aşılama, kısırlaştırma verileri de kayıt altına alınacak. Hayvanlara yönelik sahiplendirme, geçici yuva bulma çalışmaları da yapılacak.

Uygulamayı denemek ve incelemek istersen buradan indirebilirsin.

Her seferinde dile getirdiğimiz gibi, birlikte yaşamak mümkün. Sanıldığı kadar zor değil. Bizleri yok saymayıp sağlığımızı ve huzurumuzu düşünerek bu projeyi hayata geçiren herkese tüm sokak hayvanları adına teşekkürü bir borç bilirim 🙂

Bu dönem gün aşırı yenisi açıklanan hayvan dostu uygulamalardan bir diğeri Haydi ile henüz tanışmadıysan bu yazımızdan bilgi alabilirsin.

Paylaşan Cesur