Pamuk Köpek, 2 Hafta Boyunca Hastane Kapısında Yatmış!

Vefa tam da bu olsa gerek. Patili dostlarımız ve onlarla kurduğumuz derin bağa Pamuk köpek ve sahibi harika bir örnek oluşturuyor.

Pamuk Köpek

BirGün gazetesinin haberine göre Pamuk köpek ve sahibinin hikayesi göz dolduran cinsten. Mehmet Çakmak Ordu’da yaşıyor ve 81 yaşında. Hayatını ailesi ve can dostu Pamuk köpek ile birlikte sürdürüyordu. Günlerden bir gün, kalp krizi geçirerek aniden hastaneye yattı yaşlı adam. Böylelikle Pamuk’un bitmek bilmez bekleyişini başlatmış oldu.

Çakmak 13 Mart günü Ordu’nun Altınordu ilçesinde televizyondan futbol maçı izliyordu. Ansızın yere kapaklandı ve ailesi acilen 112’yi tuşladı. Bu sayede Mehmet Çakmak, hızlıca hastaneye ulaştı. Ekipler ona 20 dakika boyunca kalp masajı uyguladı. Durduran kalbini tekrar çalıştırdılar ve doktorlar onu ameliyata aldı. Kısmi felç geçirdi ve bu yüzden iki hafta boyunca serviste kaldı.

Tüm bunlar olup biterken, yaşlı adamın ailesi ve evcil hayvanları Pamuk da hastaneye geldi. Aile, adam serviste yatarken evine döndü fakat Pamuk köpek, biraz inatçı çıktı!

PAMUK KÖPEK VATANDAŞIN VE HASTANE ÇALIŞANLARININ İLGİ ODAĞI OLDU!

Pamuk Köpek

Sahibi hastaneden çıkıp kendisiyle birlikte evine dönene kadar hastanenin önünde bekledi Pamuk. Tam iki hafta boyunca soğuk ya da açlık dinlemedi. Elbette hastanenin çalışanları onu besledi ve bekleyişinde ona destek oldular. Pamuk, aynı zamanda hastanede uzun süre beklemek zorunda olan vatandaşların da ilgisini çekti. İki haftalığına hastanenin ve hasta yakınlarının maskotu olan köpek, üzgün gözleriyle bekleyişini sürdürdü. Hastane personeli Nazım Koçan, Pamuk için “Sahibini bekledi, çok sakin bir köpek” dedi.

Bu gece-gündüz fark etmeksizin süren uzun bekleyiş, nihayet mutlulukla sonlandı! Mehmet Çakmak hastaneden taburcu olduktan sonra Pamuk köpek ile birlikte evine geri döndü.

Bazen patili dostlarımız ile birlikte böyle güzel ve vefa dolu hikayelere imza atıyoruz. Bazen ise, insanın acımasızlığından dolayı içimizi burkan hikayeler sarıyor etrafımızı. Köpek Max’ın hikayesi, buruk olanlardan. Evde gördüğü şiddet yüzünden evin 7 yaşındaki çocuğu tarafından sokağa bırakılıyor yanında bir notla. Hikayenin devamını okumak istersen, yazımız burada.

Paylaşan heymypet