Japon Balıklarında En Çok Tercih Edilen İsimler

Japon balığına isim seçme konusunda kararsızsan senin için en çok tercih edilen isimlerden oluşan bir seçki hazırladık. İşte japon balıklarında en çok tercih edilen isimler…

japon balıklarında en çok

 

 

Doğru akvaryum, özen ve dikkatle, Japon balıkları on yıldan fazla yaşar. Umarım balığın (veya balıkların) için içine sinecek bir isim seçersin. Çünkü seçeceğin ismi uzun süre kullanman gerekecek. İşte japon balıklarında en çok tercih edilen isimler…

Sana ilham vermeyi umarak japon balığı isimleri için öneriler listesi hazırladık.

Cara

Japon balığınıza isim verirken biraz entelektüel olmak ister misin? Neden Cara ve hatta Aura ismini seçmiyorsun?

Cleo

Eski Disney filmlerinin hayranıysan, Geppetto’nun Pinokyo’da Chloe adında bir akvaryum balığı olduğunu bilirsin. Cleo oldukça tatlıydı, sadıktı ve gıdıklanmayı severdi.

Unutmadan ekleyelim; Cleo’nun filmde Figaro ile yaptığı gibi, akvaryum balığının evde yaşayan herhangi bir kediyle anlaşmasını bekleme.

Dorothy

Evde küçük çocukların varsa Susam Sokağı’nda ‘Elmo’nun Dünyası’nı izlemekten keyif alırlar. Elmo’nun Dorothy adında meraklı bir akvaryum balığı var.

Dorothy, ekrandaki birçok japon balığı gibi bir kasede yaşıyor. Japon balıklarının uzun ve mutlu bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak için daha büyük, uygun şekilde donatılmış bir akvaryuma sahip olmanın çok daha iyi olduğunu unutma

Fin

Bu, genellikle balıklar için en popüler isimlerin listelerinde yer aldığı için kesinlikle bir klasik olarak listelenmesi gerekir. Sırt yüzgeci olan bir japon balığı türün varsa özellikle işe yarar. Tüm Japon balıklarının vücudunun üst kısmında bu yüzgeç olmaz. Daha sıra dışı bir şey seçmek istersen, balığının adını Dorsal bile koyman mümkün.

George

Neden akvaryum balığına, kaydedilen en eski evcil akvaryum balıklarından birine bir övgü olarak George adını vermeyi düşünmüyorsun? George, 2019’da vefat etmeden önce 44 yaşında büyük bir yaşlılığa ulaştığı için Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

George’un sahibi, arkadaşı Fred ile birlikte onu 1974’te bir lunaparkta kazandı. Fred ayrıca 42 yaşında ciddi şekilde etkileyici bir şekilde yaşadı.

japon balıklarında en çok

Goudvis

Biraz daha benzersiz bir şey arıyorsan, neden balığına Goudvis demeyi düşünmüyorsun? Pek çok kişinin bu adı seçmiş olması muhtemel değil.

Jaws

Tamam, bunun biraz klişe olduğunu ve diğer birçok akvaryum balığının yıllar içinde benimseyeceği bir isim olduğunu biliyoruz. Ama yine de komik ve havalı. Nazik balığından söz ettiğin zaman seni gülümseteceği kesin.

Jinyu

Bu, akvaryum balığı kelimesinin çevirisinden alınan başka bir sıra dışı isim. Bu sefer Çince çeviri. Bu daha da anlamlı çünkü Çin, Japon balıklarının bin yıl önce seçici bir şekilde yetiştirildiği yer. Ülkede hala çok fazla kültürel öneme sahipler ve türün iyi şans getirdiği düşünülüyor.

Klaus

Kara mizah animasyonlu durum komedisi American Dad’ı izlediysen, Japon balığı Klaus Heissler ile konuşan ailelere aşina olacaksın. Klaus, beyni bir akvaryum balığının vücuduna aktarılana kadar eskiden bir Alman Olimpik kayakla atlama sporcusuydu.

Balığına bu komik, çılgın karakterin adını vermek kesinlikle her ziyaretçi için eğlenceli bir konuşma noktası olacak!

Moby

Japon balığına çevredeki en ünlü edebi deniz canlılarından birinin adını vermek istiyorsan, aynı adlı romandaki Moby Dick karakterini bir düşün. Moby Dick’in bir İspermeçet Balinası olması, boyut ve tür açısından tamamen farklı olması, onu daha da çekici bir isim yapıyor.

Nemo

Tamam, Nemo’nun oldukça başarılı bir film olan Finding Nemo’da bir Palyaço Balığı olduğunu biliyoruz. Ancak bu, bu ismin akvaryum balıkları için en popüler evcil hayvanlardan biri olmasını engellemez.

Paylaşan heymypet