İstanbul’daki Hayvan Dostu Mekanlar

Şehrin tadını çıkarırken ve sosyalleşirken kıymetli dostumuz yanımızda olmadan olur mu? Asla olmaz. Şehrin keyfi en sevdiklerimizle çıkar. İstanbul’da köpeklerimizle rahatlıkla vakit geçirebileceğimiz hayvan dostu mekanlar hangileri? Bu yazımızda bu mekanları ele aldık.

Şehrin kalabalığına karışırken, sevdiğin dostlarınla sosyalleşirken, sevimli bir kafede keyifle kahveni yudumlarken, can dostun yanında olsun istemez misin? Onu evde bırakıp gezmek seni rahat hissettirir mi? Aklın evde kalmaz mı?

İşte bu yüzden hayvan dostu mekanların hayatlarımızdaki yeri çok önemli. Çünkü malum, hala sayıca azınlıktalar. Biz bu konuda işini kolaylaştırmak için bildiğimiz, sevdiğimiz hayvan dostu mekanları senin için sıraladık. Herhangi bir kritere göre değil, biraz kendi keyfimize göre bir sıralama yaptık 🙂

Size şimdiden birlikte keyifli gezmeler!

1) Cup of Joy

Bebek, Gayrettepe Zorlu AVM, Nişantaşı, İstinye Park, Vadistanbul, Bağdat Caddesi, Bodrum gibi pek çok şubesi olan Cup of Joy, tam bir hayvan dostu. Tüm şubeleri rahatlıkla tüylü dostunla birlikte ziyaret edebilirsin.

hayvan dostu
Fotoğraf: @laramutlu

Adres: Cup of Joy Şubeleri

2) Melina Kantina – Arnavutköy

Her gittiğinizde en az birkaç köpekle karşılaşabileceğiniz nefis bir İstanbul mekanı… Papi, Fibi ve Konchino isimlerinde 3 sevimli dost, mekanın sahipleri sayılır 🙂

hayvan dostu

Adres: Melina Kantina Arnavutköy

3) Grön Coffee – Caddebostan

Cadde’nin en göz alıcı üçüncü dalga kafelerinden biri. Erenköy’deki Grön Coffee Company… Nordic iç mekan tasarımıyla, turuncu ve beyaz ağırlıklı renkleriyle sakin atmosferi ve nefis kahveleri ile müdavimi olacağınız mekanlardan biri. Üstelik hayvan dostu!

hayvan dostu
Fotoğraf: @piakalpyoda

Adres: Grön Coffee Caddebostan

4) Hidden House – Bebek

Küçükbebek’teki bu şık bahçeli mekan yalnızca hayvan dostu değil. Üstelik gelirinin bir kısmını Yaşam Hakkına Saygı Derneğine bağışlıyor. Yani sokaktaki dostlarımız için de elinden geleni yapıyor. Harika değil mi?

Adres: Hidden House Bebek

5) Delicatessen – Nişantaşı

Uzun yıllardır Nişantaşı’nın gözde mekanlarından biri olan Delicatessen’ı mutlaka biliyorsunuzdur. Delicatessen Nişantaşı, kendi kedisi de olan bir mekan. Özellikle akşamüstü saatlerinde uğrarsanız, sayısız hayvan dostu ile sosyalleşebilir, birbirinden sevimli dostları görebilirsiniz.

Adres: Delicatessen Nişantaşı

6) Yer – Moda

Moda’nın demirbaşlarından, sosyalleşmek için en ideal mekanlarından biri Yer. Birbirleriyle çok iyi anlaşan kedi ve köpekleri de bir arada görebileceğiniz bir yer ayrıca.

Adres: Yer Moda

7) All Sports Bakery – Etiler

Sağlıklı ve lezzetli kahvaltı menüsü, cool iç tasarımıyla Etiler’in gözde mekanlarından biri All Sports, aynı zamanda tam bir hayvan dostu. Favori dostunuzla gidebilir, mekanda da birçok patiyle karşılaşabilirsiniz.

Adres: All Sports Bakery Etiler

8) Jack’s Dog Cafe – Suadiye

Suadiye’deki Jack’s Dog Cafe diğer mekanlardan ayrılıyor. Çünkü burası tam tekmilli bir ‘Köpek Kafe’. Kafedeki her şey, köpekler için düşünerek tasarlamışlar. Hem köpeğiniz diğerleriyle sosyalleşebiliyor, hem de birçok köpek aksesuarının ve giysilerinin satıldığı shop kısmından alışveriş yapabiliyorsunuz.

Adres: Jack’s Dog Cafe Suadiye

9) Drip Coffeeist – Asmalımescit

Bağdat Caddesi’nde de bir şubesi olan Coffeeist, hayvan dostu kafelerden sadece bir tanesi. Tüylü dostunuzla birbirinden keyifli kahvelerin tadını çıkarabileceğiniz samimi bir ortam sunuyor.

Adres: Drip Coffeeist Asmalımescit

Paylaşan heymypet