Akvaryumuna Kaç Tane Marimo Yosun Topu Koymalısın?

Akvaryumuna marimo yosun topları koymak istiyor ancak kaç tane marimo yosun topu alman gerektiğine karar veremiyorsan çok doğru bir yere geldin…Akvaryumundaki bitki örtüsünün dengeli olması açısından marimo yosun toplarına büyümeleri ve gelişmeleri yeterli alan bırakmalısın. Akvaryumdaki her 5 litre suya karşılık 3 ila 5 marimo yosun topu koyarak ideal oranı yakalayabilirsin.

MORİMO YOSUN TOPU

20 LİTRELİK AKVARYUMLAR

20 litrelik dikdörtgen bir akvaryumun varsa, akvaryumuna 5 ila 8 adet marimo yosun topu koyabilirsin. 20 litrelik akvaryumlar genelde 40 x 20 x 25 santimetre ölçülerinde oluyor, bu da tabanın ortalama 800 santimetrekare olduğu anlamına geliyor. Akvaryumun tabanına koymak için beş adet 6 santimetrelik yosun topu alabilirsin. Daha küçük yosun toplarını tercih ediyorsan sayıyı buna orantılı olarak arttırmalısın.

marimo yosun topu

40 LİTRELİK AKVARYUMLAR

40 litrelik dikdörtgen akvaryumuna 8 ila 13 yosun topu ekleyebilirsin. Dikdörtgen 40 litrelik akvaryumlar genelde 50 x 25 x 30 santimetre ölçülerine sahip oluyor, bu da tabanın ortalama 1250 santimetrekare olduğu anlamına geliyor. Akvaryumun tabanına koymak için sekiz adet 6 santimetrelik yosun topu alabilirsin. Daha küçük yosun toplarını tercih ediyorsan sayıyı buna orantılı olarak arttırmalısın.

80 LİTRELİK AKVARYUMLAR

80  litrelik dikdörtgen akvaryumun varsa, akvaryumuna 13 ila 21 marimo yosun topu ekleyebilirsin. Dikdörtgen 80 litrelik akvaryumlar genelde 60 x 30 x 40 santimetre ölçülerinde oluyor, bu da tabanın ortalama 1800 santimetrekare olduğu anlamına geliyor. Akvaryum tabanının dörtte birini yosun toplarıyla kaplamak için 13 adet 6 santimetrelik yosun topu alabilirsin. Daha küçük yosun toplarını tercih ediyorsan sayıyı buna orantılı olarak arttırmalısın. Bu arada 80 litrelik bir akvaryumda tercih edebileceğin tropikal balıkları merak edersen şu yazımıza göz atmayı unutma.

Paylaşan heymypet