Yılın En Etkileyici Kuş Fotoğrafları Karşınızda!

Bu büyüleyici fotoğraflar, kuşların ne denli nefes kesici bir hayat yaşadığını kanıtlar nitelikte. Yılın en etkileyici kuş fotoğrafları ve hikayeleri ile karşınızdayız!

Yılın en etkileyici kuş fotoğrafları

Kuş fotoğrafçılığının ne kadar zor bir şey olduğunu hiç düşündün mü? Profesyonel fotoğrafçılar yılın en etkileyici kuş fotoğrafını çekmek için resmen kırk takla atıyor. Doğru ekipmanlarla, doğru zamanda, tüm hünerlerini sergilemeleri gerekiyor. Bunca emeğin sonucu mu? Birbirinden harika fotoğraflar.

Bu yılın kazananı, Carolina Fraser’ın “greater roadrunner” türü kuşunu fotoğrafladığı kare. Fotoğrafçı bu güzelim fotoğrafı Texas’ta yakalamış. Arka plandaki tozlar, kuşun yansıttığı ifade ve o büyüleyici tüyler… Hayvanlar dünyasının ne kadar muhteşem olabileceğinin net bir örneği adeta.

Aslında lafı daha fazla uzatmamıza gerek yok. Bu birbirinden güzel fotoğraflarla ve kısa açıklamalarıyla baş başa bırakalım seni.

yılın en etkileyici kuş fotoğrafları

Bu fotoğraf karesi gri dişi ve blackbird türü bir kuşu yakalamış. Dostumuz hem çiçeği koklayışıyla, hem de bir nilüferin üzerinde duruşuyla estetik algısının sınırlarını zorluyor. Fotoğraf Shirley Donald’a ait.

Bu ufacık sinek kuşu, kedi kuyruğu isimli bir bitkiyi didikliyor. Fotoğraf Karen Boyer Guyton’a ait.

Bu fotoğraf ise birbirine kavuşmanın heyecanını yaşayan Kanada kazlarını bizimle paylaşıyor. Fotoğraf Josiah Launstein’ın.

yılın en etkileyici kuş fotoğrafları

Bu minik dostumuz da genç kuşlar kategorisinin kazananı. Sandpiper türü ufaklığımızın arka planla ve üzerindeki kayalarla yarattığı renk uyumu harika değil mi? Fotoğraf Arav Karigattham’a ait.

Böylelikle yılın en etkileyici kuş fotoğraflarının bir kısmını seninle paylaşabildik. Gerçekten inanılmaz değiller mi? Peki vahşi yaşam komedi fotoğraflarını yarışmasının kazananlarını gördün mü? Biraz da gülmek istersen yazımıza buradan ulaşabilirsin!

Paylaşan heymypet