Barınaklara Yardım İçin Hayvanları Fotoğraflıyorlar!

Dostlarımızın barınaklardan sahiplenilmesi sürecinde fotoğrafların ne kadar önemli olduğunu kanıtlar nitelikte: profesyonel fotoğrafçı bir çift, barınaklara yardım için hayvanları fotoğraflıyorlar!

evcil hayvan fotoğrafları

Adam ve Mary Goldberg çifti, mesleklerini dostlarımızın faydasına kullanmak adına harika bir yöntem bulmuş! Barınaklara yardım için patili dostlarımızın profesyonel fotoğraflarını çekiyorlar. Bu sayede hayvanlar için açılan ilanlar daha albenili bir hale geliyor. Böylelikle barınaklardan sahiplenilen dostlarımızın sayısı artıyor!

Goldbergler’in kendi fotoğraf stüdyoları var ama en kaliteli fotoğraflarını evlerinin hemen yanındaki barınakta çektiklerini söylüyorlar. Hatta gönüllü olarak üstlendikleri bu görevi o kadar sevmişler ki, özel olarak hayvan fotoğrafları için eğitim bile almışlar. Bu eğitim sayesinde patili dostlarımızın en şirin pozlarını yakalayabiliyorlar. Emeklerinin karşılığı ise, sahiplendirdikleri dostlarımızın kavuştuğu mutluluk. Adam, “Çektiğimiz fotoğraflar, o hayvanların oluşturduğu ilk izlenim için çok önemli. Hepsinin kendine has karakterleri var ve biz de bu karakterleri ön plana çıkarmaya çalışıyoruz.” diyor.

Üstelik Goldberg ailesi geçen 5 yılda 1200 hayvanı fotoğraflamanın yanı sıra, dostlarımız için 250.000 dolar para da biriktirmiş. Peki galerilerinde hangi hayvanlar mı var? Hemen sayalım: kedi, köpek, ginepig, fare, gelincik, tavşan, kuş ve hatta bebek rakunlar ve sincaplar…

BARINAKLARA YARDIM İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR

İyi hoş da, bu hayvansever fotoğrafçılar o güzelim fotoğrafları nasıl çekiyorlar? Yanıt: ellerinden gelen her şeyi yaparak! Mesela köpekleri önce yürüyüşe çıkarıp rahatlamalarını sağlayabiliyorlar. Ya da kedilerin dikkatini çekmek için en sevdikleri oyuncakları sallayıp duruyorlar. En olmadı, ginepig dostlarımızı samanla kandırıp yere uzanıyorlar… Barınaklara yardım için yapmadıkları kalmıyor diyebiliriz!

Adam, “Korkmuş ya da mutsuz gözüken bir fotoğraf gördüğünüzde, o hayvana karşı önyargılı davranabiliyorsunuz. Bu durumun farkına varır varmaz, onlar için daha iyi fotoğraflar çekmem gerektiğini fark ettim.” diyor. Bu sayede barınağa yardım sağladıkları her yıl, ortalama 150 hayvanın daha sahiplenilmesini sağlıyorlar.

Son olarak, bu hayvansever çiftin daha iyi fotoğraflar için verdikleri tavsiyelere bakalım. Bu tavsiyeler hem kendi dostunu fotoğraflarken, hem de belki bu insanlar gibi barınaklara gönüllülük yapmak istersen işine yarayabilir!

  1. Hayvanlarla aynı seviyeye in.
  2. Oyuncak veya ödül mamalarıyla dikkatini yakala.
  3. Fırsat varsa dostunu dışarıda fotoğrafla.
  4. Çeşitli sesler çıkararak poz vermesini sağla.
  5. En önemlisi, sabırlı ol.

Profesyonel fotoğrafı olan her hayvansevere çağrımızdır o zaman: bu tavsiyelere uyarak barınaklar için gönüllü olmaya ne dersin? Hele ki yaz zamanlarında… Sahi, yazın barınaklara yardım etmek için elimizden neler gelir? Bu soruyu yanıtladığımız yazımıza buradan ulaşabilirsin!

Paylaşan heymypet