Köpek ve Ördek Arkadaşlığı Pek Bir Şirin!

Pek alışkın olduğumuz bir durum değil köpek ve ördek arkadaşlığı. Ancak bu kadar şirin olduğunu bilsek, belki de köpek ve ördekleri daha sık bir araya getirirdik! Max ve Quackers’ın huzur ve mutluluk dolu hikayesini paylaşmadan edemedik.

Köpek ve ördek arkadaşlığı
Köpek ve ördek arkadaşlığı. Fotoğraf: valleynewslive.com

Bir gün mahallende ufak çaplı bir yürüyüşe çıktın ve sağa sola baka baka yürüyorsun. Kafanı bir çevirdin, komşulardan birinin bahçesinde bir köpek ve ördek birlikte oyun oynuyor! Acaba o an aklına ilk ne gelir? İznin olursa biz senin için seslendirelim: “Yahu noluyor burada, bu ne şirinlik!?”. Evet biraz şaşırtıcı bir durum, haklısın. Acaba ne oldu da bu sevimli birliktelik, köpek ve ördek arkadaşlığı ortaya çıktı diye de sormadan edemiyor insan. Hikayelerini okuduğumuzda her şey daha net hale geliyor tabi ki.

Max 12 yaşında Husky cinsi bir patili dostumuz. Quackers ise 5 yaşında güzel mi güzel bir ördek. Bu iki hayvan da aynı aile tarafından sahiplenildi. Önce Max, ailenin ebeveynlik yaptığı Sasha isimli bir Husky’e arkadaşlık yapsın diye yuvasına kavuştu. Fakat bir müddet sonra Max’in tek arkadaşı Sasha hayatını kaybetti. Bundan birkaç yıl sonra hayvansever aile, soğuktan korumak için evlerine iki tane ördek getirdi. İki ördekten biri maalesef kış şartlarında hayatını sürdüremedi ve Quackers’ı yalnız bıraktı. Tüm bunlardan sonra iki yalnız hayvan, dostluğu ve mutluluğu birbirlerinde buldular.

Köpek ve ördek arkadaşlığı
Köpek ve ördek arkadaşlığı. Fotoğraf. VCCO.com

KÖPEK VE ÖRDEK ARKADAŞLIĞI DAHA İLK GÜNDEN BAŞLAMIŞ

Ev sahiplerinden Kirsten, “Quackers’ı ilk getirdiğimizde Max hep onun kafesinin yanına gidiyordu. Başta birbirlerine nasıl davranırlar bilemedik ama ömrü boyunca ördeğimizi kafeste tutmaya niyetimiz yoktu. Quackers’ı saldığımız ilk gün koşarak Max’in yanına gitti ve Max de hiç paniklemeden onu kabul etti. Bir anda sanki yıllardır arkadaş gibi birlikte gezmeye başladılar.” dedi.

Komşular da bu harika dostluktan paylarını aldı. Onların gözlemlerine göre, durumdan duruma köpek ve ördek arkadaşlığı dinamikleri değişiyor. İkili komşu bahçeleri arasında gezerken karşıdan karşıya geçeceği zaman, kontrol Max’ta. Konu eğlence olduğunda ise lider, Quackers. Birçok defa kendini ve dostunu eğlendirmek için Max’i havuza götürdü. Burada yüzerek ve suyla oynayarak sık sık vakit geçirdiler.

İkili ile ilgili şirin bir anektoda değinen ev sahibesinin annesi Lee, “Quackers bana aşina değildi. Max’e yakın bir sandalyeye oturdum, oturmaz olaydım. Ördek koşarak bana vakvaklamaya ve beni kovalamaya başladı. Galiba Max’e zarar vereceğimi düşündü.” dedi.

Kirsten, “Sanırım onları bir araya getiren şey yalnızlıkları oldu. İkisinin de bağlanmayı seven hayvanlar ve ömür boyu arkadaşlık kuracakları bir canlıya ihtiyaçları vardı. Birbirlerinin yarasına merhem oldular yani. Açıkçası biz de böyle bir dostluk kurabildikleri için çok mutluyuz.” dedi.

Böylelikle bu şirin hikayenin de sonuna gelmiş olduk. Tabi bir de maymun ve kedi arkadaşlığı var. Evet evet, maymun ve kedi! Onlarla ilgili bu yazımıza göz atmaya ne dersin?

Paylaşan heymypet