Maymun ve Kedi Arkadaşlığı Mı? Tüm Dünyadan Örnekler!

İlginç bir ikili maymun ve kedi, öyle değil mi? Fakat heymypet ekibi olarak baktık ki, arkadaşlıkları dünyanın her yanında dillere destan. Biz de bir yazı derleyelim dedik!

MAYMUN KEDİ ARKADAŞLIĞI

İlginç bir ikili maymun ve kedi, öyle değil mi? Fakat heymypet ekibi olarak baktık ki, maymun ve kedi arkadaşlığı dünyanın her yanında dillere destan. Biz de bir yazı derleyelim dedik!

Meğer maymun ve kedi arkadaşlığı meğer dünya çapında meşhurmuş da, bizim haberimiz yokmuş! Birbirlerinden ne kadar farklı olsalar da, birlikte yaşabiliyorlar. Nitekim biz insanlara farklılıklarına rağmen birlikte yaşama açısından örnek teşkil ediyor dostlarımız. O yüzden hem bu keyifli arkadaşlığa şahit olalım hem de onlardan feyz alalım. Sizler için derlediğimiz fotoğraflar ve videolar ile bu şirin arkadaşlığa şöyle bir göz atma vakti.

MAYMUN VE KEDİ ARKADAŞLIĞI GÖZ DOLDURUYOR

İlk hikayemiz Thailand’dan. Wildfire Friends Foundation Thailand’dan Jojo ve Alan arasında sımsıcak bir ilişki var. Kurtarılan hayvanların getirildiği barınakta tanışmışlar. İnsanların zulmünden kaçtıktan sonra, birbirleriyle sıkı dost olan ikili, görülmeye değer doğrusu!

Jojo ve Alan

Bir sonraki haberimiz ise Hindistan’dan. Dumka şehrinin Nijhor bölgesinde Ramdhan Marandi’nin Jharkhand adlı kedisi ile maymunu yakın arkadaş olmuşlar! Maymunun annesi bir hayvan saldırısında ölünce, altı aylıkken onu evine almış Marandi. Evdeki kedisi ile bir anda çok iyi anlaşmaya başlamış yeni evcil hayvanı. Böylelikle mutlu bir yuvaya dahil olmuş iki dostumuz da. Şirin mi şirin videoları:

 Son olarak yazımızı üçlü bir arkadaşlıkla bitirelim dedik. Bu sefer kedi, köpek ve maymun arkadaşlığı var ortada! Maymun ve kedi arkadaşlığı tek başına yetmezmiş gibi… Nepal’da aynı apartmanda yaşayan üç farklı evcil hayvan, dairelerinden kaçıp apartmanın içinde birlikte uyuyorlarmış. Etrafa neşe saçan bu üçlü, apartmanın eğlence kaynağı haline gelmiş!

Dememiz o ki, hayvanlar dahi böyle bir arkadaşlık geliştirebiliyorsa, biz neden onlardan geride kalıyoruz? Benzer bir hikaye için bu yazımızı okuyabilirsin! Bu sefer de başrollerde bir köpek ve domuz var… 

Paylaşan heymypet