Benzersiz Köpek Narwhal ve Kafasındaki Kuyruğu!

Evet evet, baya bildiğin iki tane kuyruğu var benzersiz köpek Narwhal’ın. Birisi her zaman görmeye alışkın olduğumuz yerde, kuyruk sokumun orada. Ancak diğeri, kelimenin tam anlamıyla patili dostumuzun “alnının çatında”.

kafasında kuyruk olan köpek
Benzersiz Köpek Narwhal. Fotoğraf: Rochelle Steffen/Mac's Mission

Özel gücü olarak kafasında ikinci bir kuyruk olan (!) köpek Narwhal, henüz 5 aylık bir Daschund (şu sosis köpekler) kırması bir patili dostumuz. Tıpkı yaşıtı olan köpekler gibi etrafta çılgınca koşturup oynuyor. Ancak onu diğer köpeklerden farklı kılan eşsiz bir özelliği var. O da alnından çıkan ikinci kuyruğu! Biz de bu tuhaflığa kısmen bilimsel bir açıklama getirip benzersiz köpek Narwhal’ın hikayesine göz atalım.

Patili dostumuzun kuyruğu, tıbbi anlamda doğuştan bozukluk kategorisine giriyor. Bu kategori kendi içerisinde fiziksel veya akli sorunlar olarak ikiye ayrılıyor. Bazılarında bu bozuklukların boyutu uzuv eksikliği ya da zihinsel kıtlık gibi önemli boyutlara varabiliyor. Fakat bazen de bu şirin dostumuzda olduğu gibi hiçbir şekilde zarar vermeyen bir tuhaflık olarak seyrediyor. Dememiz o ki, Narwhal

Benzersiz Köpek Narwhal
Benzersiz Köpek Narwhal. Fotoğraf: Rochelle Steffen/Mac’s Mission

aslında ucuz atlatmış! Dostumuzun veterineri Brian Heuring, “Narwhal’ın ikinci kuyruğu ona hiçbir sorun çıkartmıyor. Minik bir “unicorn” (tek boynuzlu at) olarak hayatını sürdürmesinde hiçbir sıkıntı yok.” diyerek esprili bir şekilde patili dostumuzun sağlık durumunu özetledi.

BENZERSİZ KÖPEK NARWHAL ÖMÜR BOYU İKİ KUYRUKLU YAŞAYACAK

Narwhal’in kafasındaki kuyruk normal köpek kuyrukları gibi değil çünkü kemiksi bir yapısı yok. Hal böyle olunca patili dostumuz o kuyruğu sağa sola sallayamıyor. Aynı zamanda daha fazla uzamayacağı da bilimsel olarak kanıtlı. Heuring kuyruğun bu koşullar altında niçin oluştuğunu kestiremediğini ifade etti. O da elinden geleni yaparak patili dostumuza ek kuyruğunun sorun çıkarmayacağından emin oldu. Madem hiçbir şekilde tıbbi bir sıkıntı yaratmıyor, bu saatten sonra kuyruğu ameliyat ile almak sadece kozmetik bir müdahale olur dedi veteriner hekim.

Missouri’deki hayvan gönüllüleri, benzersiz köpek Narwhal ve bir arkadaşını sokaktayken buldular. Narwhal’ın dış görünüşü yüzünden sokağa bırakıldığını düşünüyorlar. Missouri özellikle soğuk bir bölge olduğu için oradaki hayvan gönüllüleri oldukça aktif çalışıyor. Bu sayede soğuktan zarar görmeden patili dostlarımıza ulaştılar. Tıbbi analizi tamamlandıktan hemen sonra Narwhal’i sahiplendirmek için ilan açtılar. Hikayenin en güzel yanı da burada açığa çıktı işte. Benzersiz köpek Narwhal’i sahiplenmek için 150’den fazla insan başvurdu! Köpeklerin dış görünüşleri yüzünden tercih edilmedikleri ve hatta sokağa atıldıkları bir dünyada herkes için umut olduğunu bir kez daha kanıtladı Narwhal!

Umarız patili dostumuz, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürür. Tıpkı onun gibi doğuştan bir bozuklukla yaşayan bir başka hayvanı, ve inanılmaz aşk hikayesini buradan okuyabilirsin!

Paylaşan heymypet