HAYTAP Yangından Kurtarılan Hayvanlar İçin Hastane Kurdu

HAYTAP ülkenin dört bir yanında süren yangınlardan etkilenen hayvanların tedavilerini ve tüm veteriner masraflarını karşılayacağını açıkladı.

haytap yangından kurtarılan

 

Bir haftayı aşkın süredir ülkemizin dört bir tarafını etkisi altına alan ve kontrol altına alınamayan  yangınlarda birçok canlının yaşamını kaybettiğine üzülerek seyirci kaldık. Sayısız hayvan hayatını kaybederken birçoğu da zarar gördü. Bizler gözyaşları içinde onlar için yardım dilenirken, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) sahada tarih yazıyordu.

Gönüllüler birçok ilde süren yangınlardan sayısız hayvanı insanüstü bir çaba ile kurtarırken, yangının daha ilk günlerinde dernekten hayvanseverlerin gönüllerine su serpen bir açıklama geldi: HAYTAP yangından etkilenen hayvanların tedavilerini ve tüm veteriner masraflarını karşılayacağını açıkladı.

Hayvan dostlarımız için canla başla çalılan derneğin çalışmaları bununla da kalmadı. HAYTAP Antalya’nın Manavgat ilçesi, Muğla’nın Marmaris ilçesi gibi yangından en fazla zarar gören bölgelerde sahra hastaneleri kurulmaya başladı.  Bu hastanelerde yangında zarar gören tüm hayvanlar ücretsiz olarak tedavi edilecek.

Yaşadığımız büyük felaketin acılarını sarmak için olağanüstü bir çaba harcayan HAYTAP’a elinizden gelen tüm desteği vermek isteyeceğiniz tahmin ediyoruz. Bağışlarınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Heymypet olarak yangınlarda hayatını kaybeden bütün canlar için sonsuz üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. Bir daha böyle acılar yaşamak zorunda kalmamayı dileriz.

HAYTAP ve TEMA’ya nasıl destek olabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.

Paylaşan Cesur