Goldendoodle Köpek Türünü Yakından Tanıyalım

Goldendoodle köpek türünü yakından tanımak ister misin? Arkadaş canlısı olmasının yanı sıra pek çok sevimli özelliği bulunan bu türümüz en iyi arkadaş olmak için iyi bir aday. Öyleyse anlatmaya başlıyoruz!

goldendoodle köpek türünü

 

 

Goldendoodles köpek türünü tanımaya atalarından başlayalım. Bu tür retriever ve kanişin sevimli bir karışımı. Güzel görünümün, akıllı zekanın ve oyunculuğun nihai birleşimi desek yanlış olmaz. Kanişn atalarından ona miras kalan az tüy dökme özelliği sayesinde hipoalerjenik türlerden biri. Yalnızca bu kadar değil! Bu türümüzün karakter özellikleri de alkışı hak ediyor. Goldendoodle, aşırı cana yakınlığı ve sosyal kişilikleri nedeniyle ideal bir aile köpeği.

Gününü aydınlatacak bu neşeli köpek hakkında daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam et!

Goldendoodle Hipoalerjenik Bir Tür

Pek çok goldendoodle kısa tüylere sahip olur. Bu özellik de onları alerjisi olan kişiler için harika kılar. Tamamen hipoalerjenik olduğunu iddia edersek biraz abartmış oluruz. Çünkü her köpeğin vücut yapısı, tüy yapısı farklı olur. Çoğunun bu yapıda olmadığını söyleyebiliriz. Düzenli banyo ve bakım seansları sayesinde köpeğinin alerjini etkilemesini engellemen de mümkün. Yalnızca bu tür için değil, diğer köpek türleri için de bu yöntemi denemeni öneriyoruz.

Goldendoodle Türü Spor Yapmaya Bayılır

Enerjik ve eğlenceli Goldendoodle türü, egzersiz yapmayı sever. Sürekli koşuşturmuyor tabii ki. Sadece kanepede pineklediği zaman ile enerji patlaması yaşadığı an aynı olmuyor. Enerjisini atmak istediği zaman oldukça çevik bir tür. Bu atletik yapısının yanında kucakta seninle vakit geçirmekten de ayrı keyif alacak. Eğer sen de spor yapmaktan keyif alıyorsan sana iyi bir arkadaş olacağından şüphen olmasın. Sahil yürüyüşlerinde sana eşlik ederken muhteşem bir performans sergileyecek.

Kaniş ve Retriever karışımı bir köpek türü olduğu için boyutları ebeveynlerine göre değişir.  Ağırlıkları ve boyutları, ebeveynlerine bağlı olarak 6 ila 30 kilo arasında değişebilir. Çoğu, sahipleriyle birlikte uzun yürüyüşlere, koşulara ve doğa yürüyüşlerine çıkmayı sever. Ancak senin köpeğin küçük bir tür ise elbette hızınızı ayarlaman gerekir. Senin peşinde koştururken yorgunluktan bitap düşmesini istemezsin değil mi?

Goldendoodle köpek türünü

Goldendoodle İyi Bir Oyun Arkadaşı

Köpeğinle getirme ve frizbi oynamayı hayal ediyorsan, Goldendoodle ideal bir tür. Bu cins, sosyalleşmeyi ve sahiplerinin yanında olmayı sever.

Çocuklarla oyun oynamaktan da büyük keyif alır. Sen kahveni yudumlarken arka bahçede güzel bir oyun oynamak, hem çocuklarının hem de evcil hayvanının enerjisini yakmanın harika bir yolu. Ayrıca sevimli özelliklerinin dışında oldukça zeki de bir tür. Goldendoodle’ına sadece otur, kal ve gel gibi temel komutları değil, yuvarlanma ve dans etme gibi numaraları da kolayca öğretmen mümkün.

Goldendoodle Su İle Aşk Yaşar

Çoğu Goldendoodle; gölde, kumsalda veya arka bahçedeki yüzme havuzunda yüzme ile içgüdüsel bir aşk ilişkisine sahip olur. Hem kanişlerin hem de golden retrieverların özelliklerini düşündüğümüz zaman bu şaşırtıcı bir bilgi değil.

Su ile oynamasında bir sakınca yok. Ancak gerekli önlemleri senin sağlaman gerek. Eğer yaramazlık yapıp havuzda yüzmek isterse; bir can yeleği ve öncesinde pratik şart. Lütfen her koşulda köpeğinin emniyetini düşün.

Goldendoodles Türünün 3 Çeşit Tüy Yapısı Olur

Goldendoodle’ının hangi genleri daha fazla aldığına bağlı olarak, düz, dalgalı veya kıvrık bir tüy tipine sahip olması mümkün. Genellikle, tüyleri ne kadar düz olursa, o kadar fazla tüy dökülmesi beklenir. Köpeğinin tüy türü ne olursa olsun, düzenli banyo ve tarama ile durumu kontrol altına alman mümkün. Bazı ebeveynler bu türün düzenli olarak traş edilmesi gerektiğini düşünüyor. Tercihi sana bırakıyoruz!

Paylaşan heymypet