Evcil Hayvan Komedi Fotoğrafları Yarışması ve Katılımcılar

Tuhaf tuhaf sırıtanı mı dersin, kameraya poz keseni mi, yoksa arkadaşının başına iş ören mi… Evcil hayvan komedi fotoğrafları yarışması, birbirinden komik onlarca fotoğrafla ağzımızı kulaklarımıza vardırıyor!

evcil hayvan komedi fotoğrafları

Çiftliklerdeki tavukları izleyen yeni doğmuş civcivler, kahkaha atan atlar ve kulak memesi kıvamında hamurdan kediler! Her yıl düzenlenen Evcil Hayvan Komedi Fotoğrafları Yarışması bu yıl da kalplerimizi eritmeyi başardı.

Yarışmayı düzenleyen Michelle Wood, “Bu sene birçok farklı hayvanın fotoğrafı elimize ulaşsa da köpeklerin başı çektiği kesin. Belki de pandemi yüzünden böyledir.
Köpeklerle de kediler de aşırı komikler ama birbirlerinden farklı bir tarzları var. Köpekler genellikle şapşal şeyler yapıyorlar. Zıplıyor, dans ediyor ve mutlu gözüküyorlar bu da bizi gülümsetiyor. Öte yandan kedilerin komiklikleri daha çok bulundukları durumlarla alakalı. Kendilerinin girdiği hallerdense, bir olay içerisinde sergiledikleri davranışlar bizi güldürüyor. Köpeklere şaklaban dersek, kedilere bahtsız komedyenler diyebiliriz.” dedi.

EVCİL HAYVAN KOMEDİ FOTOĞRAFLARI YARIŞMASI İÇİN UYGUN FOTOĞRAFLARIN VAR MI?

Neden soruyoruz biliyor musun, çünkü yarışmanın ödülü tam 2.000 pound! Evcil dostunun öylesine çektiğin bir fotoğrafı ile 24.000 lira kazanma fikri oldukça cazip, haksız mıyız? Ancak elini çabuk tutman gerekiyor çünkü yarışmaya başvurular 15 Ağustos’ta bitiyor. Sonuçlar ise kasımda açıklanacak. İşin en güzel yanı ise, ödülleri evcil hayvanlar için kurulmuş bir derneğin dağıtıyor olması.

Şimdi ise daha çok fotoğraf vakti!

evcil hayvan komedi fotoğrafları
Fotoğraf: Instagram @petphotocomedy_awards

Bu fotoğrafın sahibi Mike Batho, fotoğrafın yıldızı Ed ile gerilim/drama dalında bir film izlerken fotoğrafı çekmiş.

Fotoğraf: Instagram @petcomedyphoto_awards

Burada ise öpüşen değil, birbiriyle didişen iki fare görüyoruz. Fotoğrafın sahibi Memphis Morey, “Fareler birbiriyle güreşmeye bayılıyor. Zaman zaman güreşin en kızıştığı anda benim ‘ninja hareketi’ adını verdiğim bu hareketi sergiliyorlar. Sonra da güreşe devam!” dedi.

Peki sence bu evcil hayvan komedi fotoğrafları yarışması ve şirin fotoğraflar bize ne hatırlattı? Tabii ki de bu platformun kardeşi, Vahşi Yaşamdan Komik Fotoğraflar yarışmasını! Eğer komik hayvan fotoğraflarına doyamadıysan buradan  vahşi yaşam fotoğraflarına da bakmanı öneririz!

 

Paylaşan heymypet