Dağcı Kadın Sırtında Köpekle Kilometrelerce Yol Tepmiş!

Sanki dağcılık yeteri kadar zor değilmiş gibi, Tia Vargas sırtında 24 kiloluk köpekle dağları delmek zorunda kalmış tek başına. Bunun nedeni ise patili dostumuzun sakatlığı ve yardıma muhtaç hali. Dağcı kadın, sakat köpeği o halde bırakmak istemeyerek alkışı hak eden bir kahramanlık örneği gösterdi.

Dağcı kadın

Dağcı Kadın Tia Vargas ve babası, her yıl düzenli olarak dağcılık yapıyor. Bu yıl, rutinlerini tekrar ederken korkulu gözlerle onlara doğru gelen iki dağcı daha gördüler. Dağcıların elinde, bacağında nahoş bir sakatlığı olan tatlı mı tatlı bir İngiliz Springer Spaniel’i vardı. Ne yapacağını bilemeyen dağcılar, bir yandan da çocuklarına göz kulak olmak zorundaydılar. O an ne yapması gerektiğini anladı Vargas. Patili dostunu o halde bırakmayacak ve 3km’lik inişe sırtında o sakat köpek ile devam edecekti.

“Altına girmem gerekiyordu. Ben de eğilip bir anda omuzladım onu. 24kg, hiç bu kadar ağır olmamıştı.” dedi dağcı kadın. Köpeği sırtladıktan sonra aşağı inmeye başladı ve orada babası ile karşılaştı. Kızının bu halini gören baba, bir kahkaha patlatarak kızına durumla ilgili şakalar yapmaya başladı. Kadın, ancak babasının bu şakaları ve ettiği dualar sayesinde yolculuğu tamamlayacak gücü bulduğunu söyledi. “Dinlenmek için onu ne zaman sırtımdan indirsem, dişlerimi sıkmak zorunda kalıyordum. Onu tekrar sırtıma almam gerektiğinde, her seferinde daha da ağırlaşıyordu resmen. Dizlerim tutmadı, tir tir titredi. Böylesi anlarda tanrıya ve babamın mizah anlayışına sığındım. Dualar ettim ve esprilere güldüm. Bunlar olmasaydı işim çok zordu.” dedi.

DAĞCI KADIN VE KURTARDIĞI KÖPEĞİN HİKAYESİ MUTLU SONLA BİTİYOR

Dağcı kadın

Köpeği aşağı indirdikten sonra yakasındaki yazıyı fark etti dağcı kadın. Yazıda, “İsmim Boomer. Kaybolduysam bu numarayı arayın lütfen!” yazıyordu. O da hemen telefonuna sarılarak numarayı tuşladı. Telefonu açan çift de dağcıydı ve şaşkınlıktan dona kaldılar çünkü Boomer, onlara tırmanış yaparken ciddi bir yükseklikten düşmüştü. Patili dostlarının o düşüşten sağ çıkamayacağını düşünerek hemen aşağı koşmuşlar. Aşağı vardıklarında Boomer’ın yerinde yeller esiyormuş. Uzun süre aramalarına rağmen onu bulamayınca öldüğüne kanaat getirmişler. Fakat bir anda Vargas’ın telefonu ile neye uğradıklarını şaşırdılar! Vargas Boomer’ı kurtarmıştı ve Boomer hayattaydı!

Haberi alan aile büyük bir sevinçle Boomer’a tekrar kavuştu ama hikaye burada daha ilginç bir noktaya evrildi. Aile zaten Arizona’ya taşınacaktı ve Boomer’ı sahiplendirmek için ilan açmışlardı. Bunun üzerine dağcı kadın ile yaşadıkları hikayeden etkilenerek Boomer’ın onda kalması gerektiğine kanaat getirdiler. Vargas da bu teklifi seve seve kabul etti!

“Çocuklarım zaten sürekli köpek istiyordu. Bir de baktım, gökten kucağıma Boomer düştü! Zaten eğitimi de tam, bizim için hiç zor bir süreç olmadı. Veteriner hekim ziyaretlerini de tamamladık, artık o sağlıklı bir köpek. Bizimle de mutlu gözüküyor.” dedi Vargas.

İlginç bir hikayenin daha sonuna gelmiş olduk. Boomer ve Vargas’ın suratına güldüğü gibi şans, umarım bir gün hepimize uğrar. Ya da belki de uğramıştır, bizim haberimiz yoktur. Belki de Boomer’ı Vargas bulmasaydı, dağcı aile bir evcil hayvan dedektifine ihtiyaç duyacaklardı. Evet evet, evcil hayvan dedektifi diye bir meslek var. Bu mesleği gönüllülükle sürdüren Babs Fry’ın hikayesini buradan okumak ister misin?

Paylaşan heymypet