Dünyanın En Çirkin Köpeği Yarışması Kazananı Scamp!

Bu yarışma, öyle yoldan geçen her köpeğin altından kalkabileceği bir yarışma değil çünkü ünvan çok görkemli: Dünyanın en çirkin köpeği. Scamp bu yarışmada sağladığı başarıyı muzaffer bir eda ile suratına yansıtıyor, sen de görüyorsundur.

Dünyanın en çirkin köpeği Scamp
Dünyanın en çirkin köpeği Scamp. Fotoğraf: Justin Sullivan

Öncelikle evet, Amerika’da bir grup hayvansever, dünyanın en çirkin köpeği yarışması gibi ilginç bir yarışma düzenliyor. Hem de her yıl, düzenli olarak! Bu senenin kazananı Scamp oldu ama bir yandan da herkesin gönlünü fethetti. Belki de güzellik her şey değildir, ne dersin?

Scamp’in başarıya giden hikayesi, aslında çilelerle de dolu. Kendisi uzun yıllar zor koşullar altında sokaklarda yaşamış. Bu çetin hayat, ona düğüm düğüm bir kürk olarak geri döndü. Sokaktaki yaşantısını bir müddet sonra Los Angeles’taki bir barınakta sürdürmeye başladı Scamp. İşte ebeveyni Yvonne Morones ile bu barınakta tanıştı.

Morones, Scamp’i 2014 yılında online bir uygulamadan, PetFinder’dan buldu. Sahiplenebileceği köpekler arasında gezinirken bu yakışıklı ile karşılaştı. Morones, o an için “İlk görüşte aşk” diyor. “Onu arabayla yeni yuvasına götürürken yanımda tatlı tatlı oturdu. Sonra Bob Marley’in One Love’ı çaldı. Bir baktım Scamp kafasıyla ritme ayak uyduruyor. İşte o anda aramızda derin bir bağ oluştuğunu hissettim.” dedi kadın.

DÜNYANIN EN ÇİRKİN KÖPEĞİ İSMİNİ SAHİBİNİN BABANNESİNDEN ALIYOR

Dünyanın en çirkin köpeği Scamp
Dünyanın en çirkin köpeği Scamp. Fotoğraf: Jason Sullivan

Scamp isminin kökeni de oldukça ilginç. Yvonne Morones’in babannesi, bir gün ona evine sokak serserilerini almamasını söylemiş. Torununun sokakta yaşamış ve dünyanın en çirkin köpeği ünvanına sahip bir serseri ile aynı evi paylaşacağını nereden bilsin! Morones de bunun çok komik olduğunu düşünerek İngilizcede sokak serserisi anlamına gelen “tramp” kelimesini hafifçe değiştirmiş. Böylelikle ortaya Scamp ismi çıkmış.

Yarışmaya girip birinci olmanın yanı sıra, Scamp terapi köpekliği de yapıyor. Birinci sınıfa giden çocuklarla birlikte vakit geçirip onları neşelendiriyor patili dostumuz. Sahibine göre, oldukça insan canlısı bir köpek kendisi.

Şöyle ilginç bir bilgi de var: Scamp geçen seneki yarışmanın ikincisiydi! Azim ve adanmışlıkla bu sene birinciliği geçen senenin birincisi Pitbull’dan aldı. Bu sayede 1500 Dolar ve bedava bir New York tatiline kavuştu. “Onun gibi bir köpeğe sahip olduğum için çok şanslıyım. Onu sahiplenirken hiç böyle maceralara atılacağımızı zannetmezdim. İnsanın hayatında böyle ilginçlikler yaşaması gerçekten mutluluk verici.” diyerek Scamp’e minnetarlığını sundu.

Peki ya köpek Skipper’ı duydun mu? Kendisinin 6 bacağı ve 2 kuyruğu var. Evet evet, 6 bacak ve 2 kuyruk. Onun hikayesine de buradan ulaşabilirsin!

Paylaşan heymypet