Çocuklarla İyi Anlaşan Kuş Türleri Hangileridir?

Bazı çocuklar kedi veya köpek yerine kuşlar ile iyi anlaşır. Bütün kuş türleri eve neşe saçan sevimli canlılar olsa da bazıları var ki çocukların dostu oluyor. İşte çocuklarla iyi anlaşan kuş türleri…

Çocuğun senden kanatlı bir evcil hayvan mı istedi? Evine bir kuş getirmeden önce bilmen gereken bazı detaylar var. Kuşun bakım ve alan gereksinimleri, sosyal ihtiyaçları ve gürültü seviyesi gibi dikkate alınması gereken birçok faktör var. Ama belki de en önemlisi, çocuklarla iyi uyum sağlayabilecek bir kuş türü seçmek çok önemli. Sahi, çocuklarla iyi anlaşan kuş türleri hangileri?

Çocuklarla İyi Anlaşan Kuş Türleri

çocuklarla iyi anlaşan

1. Finch (İspinoz)

İspinozlar ve kanaryalar (bir tür ispinoz), minimum etkileşim gerektirdikleri  ve bakımları kolay olduğu için çocuklar için güzel evcil kuşlar. Küçük çocuklar özellikle bu kuşları sevmek için sıkıştırı. Çünkü kuşları izlemesi büyüleyici! Yumuşak cıvıltıları ve gevezelikleri ile yatıştırıcı “müzik” sağlarlar. Ancak bu kuşlar kafeslerinden çıkarılmaması gereken bir tür. Çocuğun için ispinozların en iyisi olduğuna karar verirsen, birbirine eşlik edecek iki veya daha fazla kuş alman daha iyi. Ayrıca, ispinozlar ve kanaryaların ortalama ömrü üç ila 15 yıldır.

çocuklarla iyi anlaşan

2. Güvercin

Güvercinler tatlı ve nazik tavırlarıyla tanınır. Sert gagalı çengel gagalı papağanların aksine, nadiren daha yumuşak gagalarıyla ısırmaya veya zarar vermeye çalışır. Yine de, bu kuşlarla sakin ve olumlu sosyalleşme ve bağ kurma tekniklerini kullanmak her zaman yardımcı olur. Güvercinler, nasıl sakin ve nazik olunacağını anlayan daha büyük çocuklar için iyi bir arkadaş. Ancak güvercinlerin de kuş arkadaşlığına ihtiyacı vardır ve en iyisini çiftler halinde yaparlar. Bir güvercinin muhafazasının içindeki aynalar ve salıncaklar, kuşlar için eğlenceli aktiviteyi artırır. Ancak güvercinlerin insan bakıcılarıyla etkileşime girmeleri için kafesten serbest uçuş süresine de izin verilmesi gerekir. Güvercin ortalama ömrü 10 ila 25 yıldır.

çocuklarla iyi anlaşan

3. Muhabbet Kuşu

Muhabbet kuşları en küçük papağan türlerinden biri. Bu renkli küçük kuşlar, en büyük papağanların tüm zekasına ve kişiliğine sahip. Yine de bu kuşlar oldukça sessiz arkadaşlar. Bu da onları apartman dairelerinde yaşayan çocuklar için ideal kılar. Muhabbet kuşunun ortalama ömrü 10 ila 20 yıldır.

çocuklarla iyi anlaşan

4. Sultan Papağanı

Sultan papağanları ispinozlardan ve muhabbet kuşlarından daha büyük olur. Ancak yine de çocuklar için en iyi evcil kuşlardan biri. Konuşmayı, ıslık çalmayı ve oyunlar yapmayı çabucak öğrenirler. Bu da onları çocuklar için bir zevk haline getirir. Sultan papağanları, onlarla etkileşime zaman ayırabilen daha büyük çocuklarla iyi geçinir. Kafes dışında geçirdikleri zamanın tadını çıkarmayı severler. Bu yüzden ispinozların veya muhabbet kuşlarının gerektirdiğinden biraz daha fazla temizlik işine ihtiyaçları var. Kuş beslemek ve onlar hakkında bilgi edinmek isteyen çocuklar için bir sultan papağanı seç. Sultan papağanlarının ortalama ömrü 15 ila 20 yıl. Ancak 30 yıl kadar uzun yaşayan sultan papağanı da var.

çocuklarla iyi anlaşan

5. Quaker Muhabbet Kuşu

Monk muhabbet kuşu veya Quaker aslında küçük bir papağan türü. Ancak sadece orta boy kuşlar oldukları için arkalarını temizlemek çocuklar için oldukça kolay. Çocuğun kafesin etrafında ne yaptığını sözlü olarak ne kadar çok açıklarsa, bu kuş o kadar çok konuşur. Çünkü kelimeleri ve bu kelimeleri nasıl taklit edeceğini hemen anlar. Monk muhabbet kuşlarının ortalama ömrü 20 ila 30 yıldır.

This post was created with our nice and easy submission form. Create your post!

Paylaşan heymypet