Zombi Kedi Önce Canlı Canlı Gömüldü, Şimdi Keyfine Bakıyor!

Her ne kadar ürkütücü gözükse de, zombi kedi Bart dünyanın en tatlı kedilerinden biri olmaya aday! Peki bu zombi kedi lakabı da nerden geliyor? Bart’ın hikayesini okuduğunda, onun zorlu ama yaşam dolu hayatını daha iyi anlayacaksın.

zombi kedi bart

Bart’a zombi kedi dememizin sebeplerinden biri o kendine has görüntüsü olsa da, yaşadıkları da bu lakabın hakkını gerçekten veriyor. Nasıl mı? Patili dostumuz kelimenin tam anlamıyla mezara girip bir şekilde oradan bile kurtulmuş da ondan!

2015 yılının henüz başında Bart, büyük bir trafik kazası geçirdi. Bu kazadan sonra eski ebeveynleri, Bart’ın hayatını kaybettiğini düşündü ve patili dostumuzu mezara gömdü. Halbuki patili zombimiz için yolun sonu henüz gelmemişti. Bart‘ı kaybettiklerini düşünen sahipleri, kediyi gömdüler ama o gömüldüğü mezardan kendi başına çıkmayı başardı. Yaşama isteği ve küçük patilerinin yardımıyla hayata geri döndü. Böylelikle bu sevimli kedi zombi lakabını hak etmiş oldu!

Humane Society of Tampa Bay adlı hayvansever kuruluş, başından geçenlerden sonra Bart’a sahip çıktı. Başından geçenler, patili dostumuzda ciddi fiziksel hasarlara sebep olmuştu. Sonuçta önce trafik kazası geçirip sonra 5 gün boyunca mezarda kalmak herkesin harcı değil. Ancak işler, Bart’ı gömen ebeveynlerinin kediyi tekrar almak istemeleriyle karıştı. Hatta öylesine karıştı ki, hayvansever kuruluş ve kedinin ebeveynleri davalık oldu. Tabi patili zombimizi ölmeden gömdükleri için, eski ebeveynleri davayı ve kedinin haklarını kaybetti.

zombi kedi bart

ZOMBİ KEDİ SONUNDA MUTLU VE HUZURLU BİR YUVA BULDU!

Başından geçen bunca zorluktan sonra bizim ufak zombiyi Valerie isimli bir kadın sahiplendi. “Bart bambaşka bir hayvan. Başından geçenlere rağmen dünyanın en tatlı hayvanı olmayı başarıyor. Kocaman bir sevgi yumağı halinde herkese kendini sevdiriyor. Onu sahiplendiğimde evde zaten üç tane kedim vardı. Birbirlerine alışma süreci beni başlarda biraz korkutmuştu açıkçası. Neyse ki böyle bir sorun yaşamadık. Hatta Max, Bart’ı öylesine sevdi ki tüm vaktini yeni dostuyla geçirmeye başladı. Kedilerimin Bart’a duyduğu sevgi beni çok mutlu ediyor.” dedi.

“Fiziksel olarak ise henüz tamamen kendine geldi diyemem ama yavaş yavaş topladığı çok bariz. Bart’ın eski haline gelmesi uzun soluklu bir yolculuk olacak orası belli ama bu asla sorun teşkil etmiyor. Bunu göze alarak onu sahiplendim.” diye ekledi.

Valerie, Bart’ın azim dolu hikayesi sayesinde birçok insana ulaşmak istiyor. Hem barınaktan hayvan sahiplenme, hem de hayvanlarımıza daha iyi sahip çıkma açılarından Bart’ın benzersiz bir örnek oluşturduğunu düşünüyor.

Zombi kedi Bart, bize dış görünüşü ile popülerlik kazanıp farkındalık yaratan bir başka dostumuzu hatırlattı. Derbeder kedi Marbles! Onun hikayesini de buradan okuyabilirsin!

 

Paylaşan heymypet