Mr. Marbles Derbeder Görüntüsü ile İnternete Bomba Gibi Düştü!

Mr. Marbles’ın öyle bir dış görünüşü var ki, insanın hoparlörle Müslüm Gürses dinletesi geliyor… Takıldığımıza bakma, kendisinin sağlığı ve keyfi neyse ki gayet yerinde! Hikayesi biraz trajik, o kadar.

Mr. Marbles

Mr. Marbles, New Jerseyli bir patili dostumuz. Kendisi şehirde oldukça aktif bir rol üstlenen Halfway Home Hayvan Kurtarma Ekibi’nin bir misafiri. Bu ekip, sokakta güçlük yaşayan patili dostlarımıza yardım etme ve sahiplendirme göreviyle hareket ediyor. Nitekim Marbles’la yolları da bu sayede kesişmiş.

Mr. Marbles’ı görür görmez, “yıkık” görüntüsü çok ilgilerini çekmiş ve hoşlarına gitmiş. Sonrasında kediyi ekibin kollarına teslim eden hayvansever, dostumuzu nasıl bulduğunu anlatmış. O noktadan sonra Marbles’a ayrı bir sevgi beslemeye başlamışlar.

Ekip, “Veteriner hekimimizin tespitine göre Marbles’ın suratındaki izler doğuştan. Kafası olması gerektiğinden daha küçük, gözlerini söylemeye gerek yok bile. Ancak kimse merak etmesin, sağlığı gayet yerinde. Bu yüzden suratındaki lekelerin ona kendine has bir karakter kattığını düşünüyoruz. Biraz ‘keyifsiz’ gözüktüğüne bakmayın, inanılmaz şirin bir kedi. Bizi sürekli güldürüyor.” dedi.

MR. MARBLES UCUZ YIRTMIŞ!

“Hayvansever birileri, Mr. Marbles’ı Rt 17 yolunda yerde yatarken bulmuş. O kalabalık caddede sıkça karşılaştığımız ‘çarp ve kaç’ vakalarından biri. Neyse ki imdadına yetişen insanlar olmuş. Uzun süren bir veteriner hekim macerasından sonra Marbles bize geldi. Neyse ki ucuz yırtmış, birkaç çürük ve bir iki kırık diş ile kazayı atlattı.” diye ekledi.

Marbles tamamen iyileştikten sonra sevgiyle ve huzurla yaşayabileceği bir yuvaya kavuşmayı bekleyecek. Ekibe göre Marbles, “utangaç ve çekingen tavırları ile herkesin gönlünü kazanabilecek bir sevgi yumağı” ve “mutsuz görüntüsünün ardında sımsıcak bir kalbi var”.

Umarız Marbles’ın talihi açık olur ve onu kalpten sevecek insanların yanında yerini alır. Bazen insanlar dış görünüşleri farklı hayvanlara karşı mesafeli yaklaşabiliyorlar. Halbuki farklılık, güzellik demek değil mi? Mesela bunun bilincinde olan insanların şaka yollu düzenlediği bir yarışma var: Dünya Çirkin Köpekler Yarışması! Hiç duymuş muydun? Yarışmanın detayları ve birincisi Scamp’in hikayesini buradan okuyabilirsin!

Paylaşan heymypet