Yavrularını Kaybeden Sokak Köpeği, Kedicikleri Sahiplendi!

Annelik içgüdüsünün bizi kendine hayran bıraktığı bir başka sevgi ve şefkat hikayesi daha… Yavrularını kaybeden sokak köpeği Georgia ve yeni yavrularının içimizi sımsıcak eden öyküsü ile karşındayız!

Yavrularını kaybeden sokak köpeği
Georgia ve yavruları. Fotoğraf: Instagram @sunshinedogresuce

Georgia’nın sevgi dolu, kocaman bir kalbi var. Bu çıkarımı yavrularını kaybeden sokak köpeği için yapmak, pek de zor olmadı. Çünkü bu güzelim patili dostumuz, yaşadığı güçlüklere rağmen çevresine kucak açmaktan vazgeçmedi. Sevgi, merhamet ve şefkatte ısrarcı kim-ne varsa, ödülünü hep almıyor mu? Hayat bir şekilde insan olsun, köpek kedi hayvan olsun, bu ısrarı gösterenlere mutluluğu sunmuyor mu? Georgia için bu mutluluk, karşısına çıkan 3 yavru kedi ile kendini var etti.

Patili dostumuz Meksika sınırındaki sokaklarda bulunduğunda hamileydi. Onu bulan barınak çalışanları, hamile olduğunu da görünce dostumuzu hızlıca bakıma aldı. Fakat maalesef, Georgia erken doğum yaptı ve yavrularından kurtulan olmadı. Anne köpek fiziksel tedavisi bittikten sonra bu travmayı kolaylıkla atlatamadı. Yana yakıla, her yerde yavrularını aradı ve hatta etrafı birbirine katmaya başladı. Barınak, yavrularını kaybetmenin verdiği psikolojik etkileri en aza indirmek için patili dostumuza yavru köpek oyuncağı verdi. Bu oyuncağa suni kalp atışı koyarak, Georgia’yı avutmak istediler. “Büyük bir depresyon geçiriyordu. İşin kötüsü, depresyonu davranışlarına yansıyor ve onu dengesiz bir hale getiriyordu.” dedi barınak müdürü Anita Osa.

YAVRULARINI KAYBEDEN SOKAK KÖPEĞİ SEVGİDEN ŞAŞMADI

Şimdiye kadar yürek burkan bir hikaye anlattık sana. Neyse ki hayatta inişler kadar çıkışlar da var ve bu kural patili dostlarımız için bile geçerli! Aynı barınak, birkaç hafta sonra 3 kedi yavrusu sahiplendi. Onlar annesiz, Georgia ise evlatsız: tencere yuvarlandı kapağını buldu! Birbirlerine kavuşarak tüm güçlüklerin üstesinden gelen bu ilginç aile, bizim yüzümüzde güller açtırdı. Umarız ki mutluluk ve huzur hep yanlarında olur.

Sunshine Dog Rescue barınağı müdürü Osa, “Başta gerçekten tereddüt ettik. Acaba bu birliktelik onlara duygusal olarak zarar verecek mi diye düşündük. Ancak zaman geçtikçe gördük ki, hem kediler hem de Georgia için harika oldu bu. Üstelik dördünü de sahiplenecek bir aile bulduk. Sonuçta anneyi çocuklarından tekrar ayıramazdık.” dedi.

Yavrularını kaybeden sokak köpeği Georgia’nın kocaman kalbi, bize Jasmine’i hatırlattı. O da barınağa yeni gelen hayvanlara annelik yapıyor. Bu sayede adaptasyon sürecini kolaylaştırıyor. Hikayesini okumak istersen, buradan ulaşabilirsin!

Paylaşan heymypet