Köpek Jasmine Tüm Şefkatiyle Hayvanlara Annelik Yapıyor!

Yeryüzündeki meleklerden biri, köpek Jasmine hepimize ilham olacak ve ders verecek nitelikte bir hayat yaşadı. Hep söylüyoruz: bizlerin aksine hayvanlar, sevgi ve şefkati engellere takılmadan dolu dizgin yaşıyor. Jasmine’in hikayesini okuduğunda bizi daha iyi anlayacaksın!

Köpek Jasmine

Köpek Jasmine, greyhound türü bir patili dostumuz. Hikayesini okuduğumuzda karşılaştığımız sevgi o kadar büyük ki, bizi bile sarıp sarmaladı. Biz de düşündük ki bu güzellik ve sevgi neden sana da bulaşmasın? Tam da bu yüzden patili dostumuzun büyülü hayatını kaleme alalım ki mutluluk ve merhamet çoğalsın istedik. Bundan sonra söz, Jasmine’in yaşadıklarında.

Patili dostumuzun yolu 2003 yılında Nuneaton ve Warwickshire Vahşi Yaşam Merkezi’ne düştü. İzbe bir noktada terk edilmişti ve imdadına polisler yetişti. Doğal olarak polisler onu bulduğunda pis, üşümüş ve bakımsız bir haldeydi. Yine de yüreğinden taşan merhamet sayesinde dostumuz, kısa sürede kendini toparladı. Tabi yeni ev arkadaşları, yani Yaşam Merkezi çalışanları da onun iyi olması için canla başla çalıştı. Dostumuz da ona yönelen tüm bu ilgiyi cevapsız bırakmayarak hızlıca kendine geldi.

Sevgi, normalde böylesine ağır bir travma yaşayan hayvanlarda yerini korkuya bırakır. Fakat Jasmine için işler tam ters şekilde ilerledi. Onu bu kadar eşsiz kılan şey de bu olmalı. Kendine geldikten sonra patili dostumuzun yaptığı ilk iş, diğer hayvan dostlarına yardım etmek oldu. Nasıl mı? Barınağa yeni gelen hayvanlar, doğal olarak ciddi bir korku ve bazen de öfke içerisinde oluyor. Bunu hisseden ve bilen Jasmine, yeni gelen hayvanları hemen benimseyerek onlara sevgi göstermeye başladı. Onların yanına yattı, yaladı ve korkuları geçene kadar onlarla vakit geçirdi.

Jasmine ve küçük ‘çete’si!

KÖPEK JASMİNE 50 HAYVANA ANNELİK YAPMIŞ

Köpek Jasmine empatinin sözlükteki karşılığı değil de ne peki? Dostumuz şu sıralar 11 haftalık küçük bir ceylana sahip çıkıyor. Onun iyi olması için elinden geleni ardına koymuyor ve bir nevi bakıcı annelik görevini üstleniyor. Jasmine bu görevi üstlendiğinden beri 5 tilki, 4 porsuk, 15 tavuk, 8 ginepig, 2 köpek ve 15 tavşana sevgi ve şefkat gösterdi. Tek dileği, onların daha huzurlu ve mutlu hayvanlar haline gelmeleri.

Yaşam Merkezi’nin yöneticisi Geoff Grewcock, “Yeni gelen birçok hayvana kendi yavrularıymış gibi şefkat gösteriyor. İlk gördüğümüz andan beri bu durum bizi kendine hayran bırakıyor. Dostlarının tüm stresini onlardan alıyor ve yeni girdikleri ortama ayak uydurmalarını sağlıyor. Yeni bir hayvan mı getirdik? Jasmine hemen o hayvanın dibinde bitiveriyor. Sonra başlasın sırnaşmalar, yalamalar ve sevgi gösterileri… Üstelik normalde greyhoundlar agresif olurlar ve yarışlarda kullanılırlar. Jasmine ise bunların tam tersi.” dedi.

Sözlerine, “Bize ilk geldiğinde ciddi bir istismara uğramıştı. Gergin, cılız ve ayrıca korkaktı. Ancak bu hali çok uzun sürmedi. Bize hemen alıştı ve ekibimizin bir parçası haline geldi. Benzer travmalar yaşadığı için yeni gelen hayvanlara duyduğu yakınlığı anlayabiliyoruz. Fakat birçok hayvan, böylesi travmalardan kalıcı hasarlarla kurtuluyor. Köpek Jasmine’in kocaman kalbi ise buna izin vermedi anlaşılan. Harika bir görev üstleniyor ve onunla birlikte yaşamaktan hem biz insanlar, hem de sahiplendiği yavrucakları büyük bir keyif alıyor.” diyerek devam etti.

Jasmine’in hikayesi, şimdilik burada sona eriyor. Hikayesini okuyarak onu tanıdığımız için biz de çok mutlu olduk. Sen de onu tanıdıktan sonra yeryüzündeki melek benzetmemize katılıyor musun? Yaşadıkları, bize biraz Tobi’yi de hatırlattı. O engelli bir patili dostumuz ve engelini mutluluğa dönüştürmesini bilmiş. Onun hikayesini de okumak istersen, yazımıza buradan ulaşabilirsin!

Paylaşan heymypet