Süper Kahraman BatMan Patili Dostlarımız İçin Sokaklarda!

Pardon pardon anlamadım? Evet evet, doğru anladın. BatMan, bildiğimiz süper kahraman BatMan kedi ve köpekler için mücadele veriyor! Tabi maskenin ardındaki kişi kim tam bilmiyoruz ama BatMan top sakal bırakma kararı almış galiba…

süper kahraman batman

Patili dostlarımız için biz, birçok dernek, insan, kuruluş ve belediye seferberlik halinde. Bu ekibe bir de süper kahraman BatMan eklenmesin mi? Kendisi filmlerde gördüğümüz kişilerin bire bir aynısı değil galiba. Çünkü yarasa adamın ismi Ben Affleck veya Rob Pattison değil, Chris Van Dorn. Yine de süper kahraman süper kahramandır, haksız mıyız?

Tamam da nereden çıktı bu şimdi diyebilirsin. Hemen anlatıyoruz: Chris Van Dorn sokaktaki canlarımızın gördüğü kötü muameleden bıkan bir Amerikan vatandaşı. Kendisi Florida’da yaşıyor ve sokaklardaki zulümden hiç haz etmiyor. Akabinde bu duruma bir dur demek için Batman4Paws (Patiler için Batman) isimli bir dernek kuruyor. Hem sokaktaki hem de barınaklardaki dostlarımızı sahiplendirme görevi üstleniyor ve macera başlıyor!

Tabi tüm bu olayı benzersiz kılan, Chris’in tüm bunları BatMan kostümü içerisinde yapması. “Sahiplendirdiğimiz her hayvanı yeni evlerine bizzat ben ulaştırıyorum. Gerçek olandan tek farkım, kostümümde daha fazla hayvan tüyü olması.” diyerek konuyu esprili bir dille ele alıyor genç adam.

Chris, ”Bu fikir ilk olarak şöyle ortaya çıktı: farkındalık yaratmam ve dikkat çekmem lazımdı. BatMan kostümünden daha dikkat çekici ve havalı bir şey var mı? Üstelik normalde de süper güçleri olmayan bir süper kahraman BatMan. O yüzden herhangi birimiz BatMan olabilir ve sokaktaki canları kurtarmak için harekete geçebilir.” diyerek felsefesini insanlara aktarıyor.

Süper kahraman BatMan

SÜPER KAHRAMAN BATMAN, BORCUNU ÖDÜYORMUŞ!

Bundan 7 yıl önce Chris’in Mr. Boots isimli köpeği kaybolmuş. Haliyle bu duruma çok üzülen Chris, etraftaki kurtarma derneklerine ulaşmış. Uzun süren çabalar sonucunda dernekler Mr. Boots’u bulmayı başarmış! Bu durumdan çok etkilenen genç, “O gün anladım ki hem sokaktaki dostlarımıza, hem de bu derneklere borcumu ödemeliydim. Ben de hem dernekler hem de sokak hayvanları için faydalı olmak istedim ve kostümümü kuşandım. Bir hayvanın daha iyi koşullara kavuştuğunu görmek o kadar mutluluk verici ki! Onlar her türlü mutluluğu hak ediyor ve bunun için daha çok çalışmalıyız.” diyerek yaptığı işe verdiği önemi açıklıyor.

Tabi bizim BatMan, Bat Mobile yerine eski bir kamyon sürüyor. Derneğine yeteri kadar bağış yapıldığında, ilk olarak daha hızlı ve büyük bir araba almak istiyor. Böylelikle patili dostlarımız için daha çok çalışabilecek. Umarız Floridalı BatMan’in yolu açık olur!

Chris bize sokak hayvanlarının hayatını kurtarmak için pedal çeviren Rhys’i, 12 yaşındaki ufaklığı hatırlattı. Onun hikayesine buradan ulaşabilirsin!

Paylaşan heymypet