Kuyuya Düşen Kedi, Köpek Dostu Sayesinde Kurtuldu!

Patili dostlarımız biz insanlara dayanışma, arkadaşlık ve birbirini kollama konularında ders vermeye devam ediyor. Üstelik bunu yapmaları için aralarında herhangi bir bağa sahip olmalarına gerek de yok. Sadece içgüdüsel olarak sergilediği davranışlar bile bu açılardan baktığımızda bizden fersah fersah ötede gibi…

yazın barınaklara yardım

Kedi-köpek gibi kavga etmek veya didişmek, dünyadaki neredeyse her dilde karşımıza çıkan bir ifade biçimi. Bu iki canlının birbiriyle çekiştiği, kovalaştığı ya da oynadığı durumlarla defalarca yüz yüze gelmişizdir. Fakat bizce hayvanları en özel kılan şey, zor zamanlarda sergiledikleri dayanışma aslında. Buna, tüm zıtlıklarına rağmen birlikte var olabilme yetenekleri de diyebiliriz rahatlıkla. Kuyuya düşen kedi Flea ve köpek dostunun sağduyusu, bu çıkarımımıza harika bir örnek sergiliyor.

Birgün, İngiltere İtfaiye Departmanı’na Flea isimli bir kediyi kurtarmaları için bir telefon geldi. Kedi, 6 metrelik bir kuyuya düşmüştü ve bölge sakinlerinin elinden hiçbir şey gelmiyordu. Patili dostumuzun ebeveynleri, 3 haftadır şehrin her yerini ilanlarla kapladılar. Ancak bir türlü haber alamadıkları kedilerini bulan, bir başka patili dostumuz oldu.

Köpek Jollie, kuyunun civarlarında yaşayan bir sokak köpeği. Şehrin kısmen kırsal alanlarında yaşadığından dolayı, mahallelinin verdiği mamalarla besleniyordu. Günlerden bir gün yine kendi keyfine göre gezindiği sırada, ısrarlı miyavlamalar duydu. Miyavlamaların kaynağına ulaştı ve önce başında beklemeye başladı. Bir müddet sonra kedi dostunun uzun feryatları, onu da havlamaya yöneltti. İşin ilginç kısmı biraz da burada devreye giriyor. Köpek dostumuz nasıl oldu da o kedinin başının dertte olduğunu anladı? Acaba hayvanlar, birbirlerinin sesinde yatan duyguları veya anlamı sezebiliyor mu? Sonuçta Jollie geçip gitmek yerine insanları oraya toplamak adına sürekli havladı ve istediğine de ulaştı. Burada devreye giren iletişim ve dayanışmanın sırrı, hayvanlar alemini büyülü kılan şey tam da bu belki de.

KUYUYA DÜŞEN KEDİ ZIPIR BİR DOSTUMUZMUŞ!

Fotoğraf: İngiltere İtfaiyeciler Departmanı @Facebook

Patili dostumuzun ebeveyni Freya Hill, “Bizim kedi acayip arkadaş canlısı. Üstelik dışarıda gezip tozmayı da çok seviyor. Kendi kendine etrafı keşfederken ya da bir insanın peşine takılıp kaybolmuş olma ihtimali çok yüksek. Artık bu konu ile ilgili harekete geçip daha dikkatli davranmam gerek. Belki  Flea’ya çip takarak bu tarz sorunların önüne geçebilirim. Yoksa, ufaklık 9 canını teker teker tüketmek için elinden geleni yapacak gibi gözüküyor! Kedime kavuşmamda emeği geçen itfayecilere sonsuz teşekkürler, beni çok mutlu ettiler. Fakat bence aslan payı Jollie’nin, havlayarak herkesi ayağa kaldırmasaydı kedimin işi çok zordu. Bundan sonra Jollie’nin yeri, benim için bambaşka olacak.” dedi.

Neyse ki kuyuya düşen kedi, hiçbir kalıcı zarar görmeden bu durumu atlattı. İtfaiyeciler, günlerdir aç kalan kediyi mama yardımıyla kurtardı. Evine dönen kedi, psikolojik olarak da herhangi bir sorun çekmedi. Flea’ya ve Freya Hill’e büyük geçmiş olsun!

Dayanışma demişken, tek kollarını kaybeden ama arkadaşlığı bulan Scarlette ve Doc’un hikayesini kaçırma deriz!

Paylaşan heymypet