Evde Kaplumbağa Beslemek Hakkında Detaylar

Evde kaplumbağa beslemek tercih edilen bir seçenek olmasa da, doğru bakım ile aslında bu çok kolay. Kaplumbağaların neye ihtiyacı olduğunu ve bunu en iyi nasıl sağlayacağını öğrenmek için okumaya devam et!

evde kaplumbağa

 

 

Evde kaplumbağa beslemek istiyorsan, onun doğal ortamına mümkün olduğunca benzer bir yuva sağlamak gerek. Bu, özellikle açık havada yaşayan kaplumbağalar için geçerli. Kaplumbağalar genellikle en iyi şekilde doğal ortamlarına benzer iklimlerde açık hava bölmelerinde tutulur.

Belirli koşullar dışında (yumurtadan çıkan yavrular, hasta kaplumbağalar, kış uykusuna yatacak kadar sağlıklı olmayan kaplumbağalar), kaplumbağaları içeride tutmak en az arzu edilen seçenek. Kapalı konutlarla ilgili en büyük sorunlardan biri, yeterli zemin alanı sağlamak Kaplumbağaların çoğunun oldukça büyüdüğünü unutma. Bu nedenle buna karşılık gelen büyük bir muhafazaya ihtiyaç olacak. Ek olarak, temizlenmesi nispeten kolay olan ve sana kaplumbağa için farklı sıcaklık bölgeleri ayarlama olanağı sağlayan bir alan yaratmak iyi olur.

evde kaplumbağaAkvaryumlardan Kaçın

Bir cam tank, iç mekan muhafazası için en iyi seçenek değil. Kaplumbağaların çoğu için en büyük cam tanklar bile çok küçük ve havalandırması yetersiz olur. Büyük tankların temizlenmesi de oldukça zor. Kaplumbağalar etrafta dolaşmak için çok fazla zemin alanına ihtiyaç duyarla. Ancak kenarların kaplumbağanın tırmanamayacağı kadar uzun olması gerekir. Tank çok büyük olmadığı sürece, kaplumbağa için uygun bir sıcaklık gradyanı sağlamak çok zor olur. Ek olarak, kaplumbağalar şeffaf olmayan muhafazaları tercih ediyor gibi görünüyor. Muhtemelen cam kenarlı tanklarla kendilerini çok açıkta ve savunmasız hissediyorlar.

Kaplumbağa Masaları

Ev yapımı bir ahşap mahfaza, genellikle iç mekan muhafazası için tercih edilen yöntem. Esasen bunlar, çok fazla zemin alanı ve oldukça kısa kenarları olan büyük bir ahşap kutu. Tipik olarak, UVA/UVB aydınlatma ve ısı lambaları, ışık ve ısı ihtiyaçlarını karşılamak için ahşap mahfaza üzerine asılır. Bir çeşit sığ su kaynağı da gerekli olur.

Paylaşan heymypet