Youtuber Simone Giertz Köpeğine Selfie Kabini Kurdu

Ünlü YouTuber Simone Giertz köpeği rahatça selfie çekebilsin diye ona özel bir selfie kabini kurdu. “O ödülünü almış oluyor, ben de bizzat onun çektiği fotoğrafı. Böylece her ikimiz de mutlu oluyoruz.”

KÖPEĞİNE KABİN KURDU!

Simone Giertz (ünlü youtuber) ve sevimli köpeği Scraps karşınızda!

Köpeği Scraps’ın daha sevimli fotoğraflarını nasıl çekeceği sorusuyla bir kez daha karşı karşıya kalan YouTube yıldızı Simone Giertz, mükemmel bir fikir buldu: bir köpek selfie kabini oluşturmak!

29 yaşındaki Giertz, neredeyse 500.000 kez izlenen son videosunun başında: “Köpek fotoğraflarını seviyorum. Daha önce görmediğim bir şey var o da  köpek selfie’leri. Köpekler için insan eli olmadan kendi fotoğraflarını çekmenin bir yolu olduğunu elbette sanmıyorum.” Dedi ve ekledi:  “İşte bu nedenle kızım Scraps için tam otomatik bir fotoğraf kabini inşa ediyorum. Köpeğim kabine giriyor, pençesiyle küçük pedala vuruyor ve bu pedal hem kamerayı hem de ödül maması veren mekanizmayı tetikliyor. O ödülünü almış oluyor, ben de bizzat onun çektiği fotoğrafı. Böylece her ikimiz de mutlu oluyoruz.” 

simone giertz

Projenin nasıl ortaya çıktığına gelince; Giertz bununla ilgili olarak diyor ki: “Scraps’a pençesiyle telefonumun ekranını kaydırmayı ve kendi fotoğrafını çekebilmeyi öğretmeye çalıştım. Patileri maalesef buna uygun olmadığı için çabalarım başarıya ulaşmadı. Böyle olunca da aklıma sonunda kabin fikri geldi.” dedi.

Buluşun sahibi; vizyonunu gerçeğe dönüştürmek için, markanın programlanabilir robotik hattından ürünler de dahil olmak üzere binlerce Lego kullandı.

İşlevsel olmasının yanı sıra, bitmiş tasarım son haliyle fazlasıyla sevimli de oldu:  Kırmızı bir perde ve fotoğrafı çekmek için yalnızca pati ile butona basmanın yeterli olduğunu belirten bilgilendirici bir yazı. 

Scarps, her ne kadar fotoğraf için poz vermekle pek ilgilenmiyor gibi görünse de ödül mamaları ve dinlenebileceği bir yeri olması fikrini çok sevdi!

Buluşun sahibi Scarps ve kabin hakkında: “Bence orayı esasen yatak olarak kullanmayı seviyor,” dedi. Youtuber Simone Giertz ve Scraps’ın videolarına buradan erişebilirsiniz.

Paylaşan heymypet